За участі українських фахівців у США успішно стартував ракетоносій «Antares»

Це вже сьомий запуск ракети-носія, конструкцію першого ступеня для кого розробили українські науковці.

Успішний пуск модернізованого «Antares-230» відбувся 12 листопада, – повідомляє прес-служба Державного космічного агентства. Головний розробник ракети – американська компанія Orbital АТК.

Зазначається, що українські фахівці брали участь не лише у випробуванні «Antares», але й підготовці носія до пуску.

Розробкою основної конструкції першого ступеню займалися фахівці, конструкторського бюро «Південне». А виготовленням – Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів).

Ракета-носій підняла  на орбіту вантажний корабель Cygnus, що має доставити на Міжнародну космічну станцію обладнання вагою 3350 кг. В агентстві зазначають, що наразі це максимальний вантаж, який виводили на орбіту.

До кінця 2018 компанія  Orbital АТК збирається запустити, ще дві ракети «Antares».

Того ж дня 12 листопада з космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка) запустили  іншу ракету-носій «Vega». Вона теж оснащена українським двигуном, який розробило конструкторське бюро «Південне». Виготовленням двигуна займався «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова».

Це третій запуск ракети з українським двигуном у Французькій Гвіані (Південна Америка). Попередні два відбулися 2 серпня та 7 березня.