За скільки українці готові продати голос на виборах – опитування

Найбільший відсоток респондентів серед тих, які готові продати свій голос, зазначають, що можуть це зробити менш ніж за 500 гривень.

Понад 11% українців стикались зі спробами підкупу на виборах. Про спроби підкупу частіше заявляли мешканці, які проживають у сільській місцевості та жителі Західної України. Про це свідчать результати опитування, які проводили на замовлення громадянської мережі «ОПОРА».

Більшість респондентів (54%) заявили, що будь-яка пропозиція грошей неприйнятна, щоб заохочувати виборців продати свій голос. Ті респонденти, які вважають сам продаж голосу реалістичним, називають порівняно невеликі суми, які можуть мотивувати людей продати свій голос.

12% респондентів назвали суму, яка менша за 500 грн, ще 6% – від 500 до 1000 грн. Лише 3,4% респондентів сказали про суми від 1000 до 2000 грн, а 1,3% – про суми від 2000 до 5000 грн. Ще 3,5% зазначили, що така сума має становити понад 5000 грн.

На запитання стосовно того, чому виборці погоджуються отримати матеріальну винагороду від кандидата/партії в обмін на підтримку на виборах, більшість відповіли, що спонукає людей можливість підзаробити (82,5%). Ще 65% згадали про те, що людям байдуже, за кого голосувати, якщо пропонують гроші. Ще 37% вважають, що люди не хочуть відмовляти у проханні друзям, знайомим, родичам, сусідам, керівництву, колегам.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews). Опитування проведено на замовлення громадянської мережі «ОПОРА». Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Підписуйтесь на наш канал у telegram!

Фото з інтернету