ЗА ПОРАЗКУ В КАРАБАСІ РОСІЯ МСТИТЬСЯ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИМ ПОМІДОРАМ

РФ 8 грудня несподівано заявила про заборону імпорту томатів і яблук із Азербайджану, яка почне діяти 10 грудня.

«Россельхознадзор» заборонив імпорт азербайджанських томатів та яблук до РФ. Причиною цьому послугувало, нібито, виявлення карантинних організмів, зокрема південноамериканської томатної молі і східної плодожерки, – повідомляє «Кий-інфо»

Показовим є те, що претензії до азербайджанських помідорів та яблук виникли якраз у розпал кампанії звільнення окупованих територій Азербайджану. Зокрема, «Россельхознадзор» почав раптово виявляти шкідників з 22 жовтня і заявляє про 17 таких випадків загалом.

«В зв’язку з цим, з метою збереження фітосанітарної стабільності, запобігання ввозу і розповсюдженню вказаних шкідників на території РФ «Россельхознадзор» з 10 грудня 2020 року забороняє ввезення в Росію томатів та яблук азербайджанського виробництва», – заявляє відомство РФ.

Заборона імпорту томатів із Азербайджану викличе значний дефіцит та зростання ціни на помідори перед новорічними святами. Адже за статистикою РФ поставки томатів з Азербайджану у 2019 році становили 172,4 тисячі тон, або 31% від загального імпорту, займаючи лідерську позицію серед країн-поставників. 

Минулого року Азербайджан також поставив 10%, або 91 тисячу тон яблук і груш і є четвертим у загальному рейтингу основних імпортерів продукції до РФ.

Несподівана заборона викликана метою завдати якомога більших втрат для аграріїв Азербайджану, адже саме перед новорічними святами припадає пік поставок томатів до РФ в осінньо-зимовий період. Тому виробники закладають плантації з розрахунком що в ці дні буде наймасовіший збір врожаю.

РФ вводила обмеження на імпорт томатів з Туреччини 1 січня 2016 року у відповідь за збитий бомбардувальник військовими силами Туреччини. Однак, вже за рік, цю заборону довелося скасувати.