ЗА “ПОБИТТЯ” ПРОРОСІЙСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА СУДИТИМУТЬ ІЄРОДИЯКОНА АРХІСТАРТИГА

Суд відмовив у закритті провадження. Судове розгляд призначено на 10 лютого 2020 року, - йдеться в повідомленні юридичної компанії.

25 липня 2019 року Олексію вручили підозру за перепалку з особою, яка тепер називає себе журналістом Страна.UA – Новости Украины Владиславом Бовтруком, під час акції на Майдані Незалежності проти реєстрації кандидатами в народні депутати Андрія Клюєва та Анатолія Шарія 02.07, а 24.09.2019 Олексію Цимбалюку вручили обвинувальний акт.

Згідно інформації юридичної компанії “Міллер” – за законом у працівників правоохоронних органів, після повідомлення особі про підозру, є 2 місяці для того, щоб звернутися з обвинувальним актом в суд. Після сплину цього строку необхідно було або продовжити досудове розслідування, або передати обвинувальний акт в суд. Заборонено здійснювати будь-які слідчі дії і строк досудового розслідування вважається простроченим. У нашому випадку останнім днем такого строку було б 25.09.2019, проте прокурор до того часу в суд не звернувся.

28.11.2019 ми вже направили прокурору клопотання про закриття провадження у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування, проте прокурор вирішив відповідь не надавати, а лише з пропуском строку (12.12.2019) подав обвинувальний акт в суд.Саме тому на сьогоднішньому підготовчому засіданні нами було заявлено клопотання про закриття кримінального провадження відносно Олексія Цимбалюка, оскільки обвинувальний акт було передано в суд з пропуском встановленого законом 2-місячного строку.

Суд відмовив у закритті провадження.
Судове розгляд призначено на 10 лютого 2020 року, – йдеться в повідомленні юридичної компанії.

Нагадаємо, Олексій Цимбалюк “Аристарх”. У 2006-му постригся в монахи. Був ієродияконом в УПЦ МП, потім перейшов до УПЦ КП. А згодом узагалі став монахом-відлюдником у Закарпатському скиті. З початком війни почав волонтерські поїздки на схід. Згодом долучився до добровольчого корпусу парамедиків “Госпітальєри”. Опісля – встав зі зброєю у лави 5-го окремого батальйону ДУК “Правий сектор”. У спецоперації “вбивство Бабченка” – відіграв роль найманого кілера під прикриттям.