[:ru]За директора детского лагеря “Виктория», которого подозревают в трагедии, внесли залог[:ua]За директора дитячого табору «Вікторія», якого звинувачують у трагедії, внесено заставу[:]

2 місяці тому страшна пожежа у одеському таборі “Вікторія” забрала життя трьох дівчаток. Винуватців досі не покарано.

[:ru]

В Одессе за арестованного директора детского оздоровительно-спортивного комплекса «Виктория» Петроса Саркисяна, который является главным подозреваемым по делу о пожаре, внесен определенный судом залог в размере 128 тыс. грн.

Срок ареста главного подозреваемого истекал 18 ноября. Прокуратура Одесской области заранее подала ходатайство в районный Приморский суд о продлении срока ареста еще на 2 месяца, без права внесения залога. Однако судья Виктор Попревич, не сообщив родителям пострадавших, отпустил Саркисяна под залог.

В пресс-службе прокуратуры отмечают, что решение Приморского суда об определении залога принято, несмотря на существование реальных рисков, о которых было неоднократно отмечено в ходатайствах. Речь идет о возможном давлении на потерпевших, свидетелей, а также – на других подозреваемых. Кроме того, существует вероятность, что фигурант попытается сбежать от органов следствия.

Одесская прокуратура категорически не согласна с решением районного суда, и уже готовит апелляционную жалобу.

“Это решение является незаконным. Не может суд при продлении срока менять условия меры пресечения. Мы уверены, что апелляционная инстанция такое решение отменит”, – сообщил прокурор Одесской области Олег Жученко.

Заместителя Саркисяна воспитательницу Наталью Янчик, которая формально отвечала за пожарную безопасность и на которую хотели переложить всю вину, отпустили на поруки нардепов от БПП Мустафы Найема и Григория Шверка.

Под домашним арестом находятся экс-заместитель городского головы Зинаида Цвиринько и начальник районного отделения ГСЧС.

Но общественные расследователи ждут, когда правоохранители объявят подозрение чиновникам, которые строили лагерь с нарушением норм противопожарной безопасности.

В прокуратуре отметили, что экспертизы, которые должны показать степень противопожарной пропитки и обработки деревянных коттеджей легковоспламеняющимся веществом ,будут готовы до конца ноября. Тогда могут появиться новые подозреваемые.

[:ua]

В Одесі за арештованого директора дитячого оздоровчо-спортивного комплексу «Вікторія» Петроса Саркісяна, який є головним підозрюваним у справі про пожежу, внесено визначену судом заставу в розмірі 128 тис. грн.

Термін його арешту спливав 18 листопада. Прокуратура Одеської області заздалегідь подала клопотання до районного Приморського суду про продовження терміну арешту ще на 2 місяці,  без права внесення застави. Однак суддя Віктор Попревич, не повідомивши батьків постраждалих, відпустив Саркісяна під заставу.

У прес-службі прокуратури наголошують, що рішення Приморського суду про визначення застави ухвалено, незважаючи на існування реальних ризиків, про які неодноразово наголошувалось  у клопотаннях. Йдеться про можливий тиск на потерпілих, свідків, та інших підозрюваних. Крім того, представники прокуратури припускають, що фігурант зробить спробу втекти від органів слідства.

Одеська прокуратура категорично не згодна з рішенням районного суду, і вже готує апеляційну скаргу.

“Це рішення є незаконним. Не може суд при продовженні терміну змінювати умови запобіжного заходу. Ми впевнені, що апеляційна інстанція таке рішення скасує”,- повідомив прокурор Одеської області Олег Жученко.

Заступницю директора табору, виховательку Наталю Янчик, яка формально відповідала за пожежну безпеку і на яку хотіли перекласти всю провину, відпустили на поруки нардепів від БПП Мустафи Найєма і Григорія Шверка.

Під домашнім арештом перебувають екс-заступниця міського голови Зінаїда Цвірінько та начальник районного відділення ДСНС.

Натомість громадські розслідувачі чекають коли правоохоронці оголосять підозру чиновникам, які будували табір з порушенням норм протипожежної безпеки.

У прокуратурі наголосили, що експертизи, які мають показати ступінь протипожежного просочення та обробки дерев’яних котеджів легкозаймистою речовиною будуть готові до кінця листопада. Тоді можуть з’явитися нові підозрювані.

[:]