За директора дитячого табору «Вікторія», якого звинувачують у трагедії, внесено заставу

2 місяці тому страшна пожежа у одеському таборі “Вікторія” забрала життя трьох дівчаток. Винуватців досі не покарано.

В Одесі за арештованого директора дитячого оздоровчо-спортивного комплексу «Вікторія» Петроса Саркісяна, який є головним підозрюваним у справі про пожежу, внесено визначену судом заставу в розмірі 128 тис. грн.

Термін його арешту спливав 18 листопада. Прокуратура Одеської області заздалегідь подала клопотання до районного Приморського суду про продовження терміну арешту ще на 2 місяці,  без права внесення застави. Однак суддя Віктор Попревич, не повідомивши батьків постраждалих, відпустив Саркісяна під заставу.

У прес-службі прокуратури наголошують, що рішення Приморського суду про визначення застави ухвалено, незважаючи на існування реальних ризиків, про які неодноразово наголошувалось  у клопотаннях. Йдеться про можливий тиск на потерпілих, свідків, та інших підозрюваних. Крім того, представники прокуратури припускають, що фігурант зробить спробу втекти від органів слідства.

Одеська прокуратура категорично не згодна з рішенням районного суду, і вже готує апеляційну скаргу.

“Це рішення є незаконним. Не може суд при продовженні терміну змінювати умови запобіжного заходу. Ми впевнені, що апеляційна інстанція таке рішення скасує”,- повідомив прокурор Одеської області Олег Жученко.

Заступницю директора табору, виховательку Наталю Янчик, яка формально відповідала за пожежну безпеку і на яку хотіли перекласти всю провину, відпустили на поруки нардепів від БПП Мустафи Найєма і Григорія Шверка.

Під домашнім арештом перебувають екс-заступниця міського голови Зінаїда Цвірінько та начальник районного відділення ДСНС.

Натомість громадські розслідувачі чекають коли правоохоронці оголосять підозру чиновникам, які будували табір з порушенням норм протипожежної безпеки.

У прокуратурі наголосили, що експертизи, які мають показати ступінь протипожежного просочення та обробки дерев’яних котеджів легкозаймистою речовиною будуть готові до кінця листопада. Тоді можуть з’явитися нові підозрювані.