За два місяці до Верховної Ради Кабмін має внести законопроєкт про створення кібервійськ у системі Міноборони

В Україні з’являться кібервійська.

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 26 серпня, підписав указ про рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 14 травня 2021 року “Про невідкладні заходи з кібероборони держави”, який опублікований на сайті президента.

Цим указом Зеленський постановив ввести в дію відповідне рішення РНБО та контролювати виконання цього рішення. Указ президента набув чинності в день його опублікування.

Рішення РНБО передбачає, що для створення у системі міністерства оборони України кібервійськ потрібно розрахувати обсяг матеріально-технічних та фінансових ресурсів, необхідний для їхнього створення та функціонування. А також потрібно укомплектувати особовий склад кібервійськ з урахуванням оптимального співвідношення військовослужбовців, працівників міністерства оборони України, а також зарахованих у запас, резервістів та інших категорій осіб.

Послуги кіберцентру будуть доступні як для державних організацій, так і для пересічних громадян, спеціалісти будуть допомагати з кіберзахистом та виявляти і реагувати на кіберзагрози. Раніше цей захист був доступний лише державним структурам.