З війни – до спорту: у Києві пройшло відкрите тренування «Ігор нескорених»

Учасники команди – ветерани війни на сході України – показали, як триває процес підготовки до міжнародних олімпійських змагань Invictus Games. Вони відбудуться у квітні наступного року в м. Гаага, Нідерланди.

Сьогодні, 2 грудня, на території Олімпійського центру «Конча Заспа» збірна України Invictums Games («Ігри Нескорених») провела відкрите тренування. Про це повідомляє кореспондентка kyiinfo.

Запрошені на тренування отримали змогу поспілкуватися тренерами та членами збірної, представниками організаційного комітету: Міністром у справах ветеранів України Володимиром Левчуком, директоркою Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна» Оксаною Горбач і директором Благодійного фонду «Повернись живим» Тарасом Чмутом. 

«Наше завдання сформувати і реалізувати державну політику реабілітації ветеранів, спорт у цій системі займає велике місце, – зауважив заступник міністра у справах ветеранів Володимир Левчук. – Важливо звернути увагу на наших героїв, які своїм прикладом показують те, що життя ніколи не закінчується, що завжди можна давати новий рух і долати бар’єри, які можуть стати перед ними будь-коли».

Навчально-тренувальний збір триває від 20 листопада до 3 грудня. Два тижні українські ветерани готуються до виступів у таких видах спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), паверліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт, плавання, баскетбол на візках та стрільба з лука. 

Збірна України Invictums Games

«Ігри Нескорених» були двічі перенесені у 2020 та 2021 роках через пандемію. На думку тренерів, це дало більше часу на підготовку й неодмінно сприятиме кращому результату.

«Ми вже жартуємо, що через перенесення змагань наша збірна стала майже олімпійською. Проте це дозволило ветеранам сформувати справді міцну команду. І до змагань у Гаазі кожен з учасників підійде в оптимальній спортивній формі», – сказав головний тренер Сергій Конюшок.

Після офіційної частини одночасно проходили тренування з веслування на тренажерах, паверліфтингу, стрільби з лука. До участі в тренуванні долучили й гостей заходу: разом з ветеранами стріляли з лука й журналісти.

Долучилася до роботи задля потрапляння до Чемпіонату Invictums Games Оксана Горбач, яка є координаторкою «Ігор Нескорених» в Україні з 2017 року. Вона працює над тим, щоб збірна була відібрана, підготовлена і гідно представила Україну у світі.

Метою проєкту, за її словами, було надати учасникам достатньо психологічної та фізичної підтримки для того, щоб після його завершення ці люди почали працювати, створили родинні зв’язки тощо.

«Я більше пишаюся не тим, що проєкт існує, а тим, що в учасників збірної відбулись зміни. Це і було завданням, яке ми ставили перед проєктом. Воно полягало не в тому, щоб отримати медаль, а в тому, щоб учасники збірної могли отримати ресурс для роботи. Багато хто з них не працевлаштований, не має родини, ніякого кола спілкування. Коли учасники нашої збірної повертаються у свої спільноти, створюють власний бізнес – це і є той результат, яким я дуже пишаюся», – пояснила пані Оксана.

За словами організаторів,  серед учасників збірної – представники всіх регіонів України. Середній вік ветеранів – 35 років, а наймолодшому учасникові – 25.

Своєю історією поділився член збірної Віктор Легкодух з Дніпропетровської області. Він розповів, що потрапив до колективу 2019 року, коли пройшов третій етап відбору. Беручи участь у відбірній Invictums Games, а згодом ще й Warrior Games (Ігри воїнів) Віктор вирішив професійно займатися штовханням ядра, метанням диску та спису. Зараз він готується до Чемпіонату України з легкої атлетики, який відбудеться вже в лютому.

“Після поранення, коли почалася реабілітація, спорт став невід’ємною частиною мого життя. Я займався ним і раніше, тож вирішив спробувати свої сили в якихось змаганнях. У той час якраз був відбір на Invictums Games – міжнародні змагання високого рівня, тому я подумав, що треба спробувати», – розповідає Віктор

Член збірної Віктор Легкодух

Він розповів, що члени команди надихають та підтримують одне одного. За час підготовки вони стали кимось більше, аніж поплічниками.

«Зі свого боку скажу, що я точно задоволений. Ми вже набагато більше здружилися, знаємо майже все один про одного. Тут не так, як у звичайній збірній, де підготовка триває 6 місяців. Ми тренуємося уже третій рік» , – поділився Віктор.

За словами організаторів, можливість створювати й розвивати такі проєкти для українських ветеранів залежить від інфраструктури в Україні. Проте координаторка Оксана Горбач наголосила, що Олімпійський центр «Конча Заспа» є прикладом успішної адаптації приміщення під людей з особливими потребами.

«Маємо один із найпоказовіших прикладів у нашій державі, як це може здійснюватися вже сьогодні без вичерпних ресурсів. Тут, на базі Конча Заспи, дуже хороші приклади для того, щоб інші інфраструктурні об’єкти побачили, яким чином можна адаптувати наявні об’єкти під окремих осіб на візках тощо» , – зауважила Оксана Горбач.

«Ігри Нескорених» – це міжнародні спортивні змагання за участі військовослужбовців та ветеранів. Ідеться зокрема про тих, які отримали травми, захворювання чи поранення під час виконання службових обов’язків. Змагання організовують, щоб  сприяти розвитку та популяризації спорту як дієвого засобу реабілітації серед поранених захисників, спонукати суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.

«Ігри воїнів» (Warrior Games) проводяться щороку Міністерством оборони США за участю 12 збірних з 8 країн світу. Натомість Ігри нескорених проводяться раз на два роки Фондом Ігор Нескорених у різних країнах світу за участю 20 націй.

Читайте нас у telegram!

Оксана Паращак