З Великої Британії в Україну прибула партія військово-технічної допомоги

Українська сторона розглядає надходження міжнародної технічної допомоги як прояв особистої уваги з боку Уряду Великої Британії до питань збереження незалежності та суверенітету України, забезпечення оборонного потенціалу Збройних Сил України.

8 та 9 лютого з Великої Британії до України прибули чергові вантажі з військово-технічною допомогою. Цього разу доставлено військове майно та спорядження для потреб Сил Територіальної оборони України, зокрема, бронежилети, шоломи тощо.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Міноборони України.

“Сьогодні черговий літак із вантажем зустріли заступник Міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, начальник штабу — заступник командувача Сил територіальної оборони ЗСУ Сергій Собко, аташе з питань оборони при Посольстві Великої Британії в Україні комодор Королівських ВМС Тім Вудс, військовий аташе при Посольстві Великої Британії в Україні майор Падді Куачі”, – йдеться у повідомленні.

Заступник Міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов зазначив, що ця допомога надана новоствореному роду Сил ЗСУ — Територіальній обороні — на виконання домовленостей, досягнутих 1 лютого цього року між Прем’єр-Міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та Президентом України Володимиром Зеленським у Києві. 7 лютого постачання оборонної амуніції з Великої Британії після розмови з Міністром оборони, Державним секретарем оборони Великої Британії Беном Воллесом анонсував Міністр оборони України Олексій Резніков.

“Ми високо цінуємо цю політичну підтримку та практичну готовність спільно захищати наші демократичні цінності. Отримане військове майно та оснащення буде направлено для забезпечення потреб сил Територіальної оборони ЗСУ, які наразі формуються та набувають початкових бойових спроможностей”, — наголосив В’ячеслав Шаповалов.

Він також поінформував, що у першу чергу йдеться про підрозділи тероборони прикордонних регіонів України.

“Від імені Міністерства оборони України та Збройних Сил України хотів би подякувати нашим британським партнерам за всебічну підтримку України як на політико-дипломатичному рівні, так і у наданні військово-технічної допомоги”, — додав Шаповалов.