З Конго повернулися понад 150 українських миротворців

Повернулися миротворці зі складу 12-ї ротації 18-го окремого вертолітного загону.

Сьогодні, 17 вересня, в міжнародному аеропорту приземлився борт із українськими миротворцями. Про це повідомляє АрміяInform.

Понад 150 військовослужбовців після завершення виконання завдань із підтримання миру і безпеки в Демократичній Республіці Конго повернулися до України. Це був другий і крайній рейс із військовослужбовцями 12-ї ротації, які майже рік виконували миротворчу місію в африканській країні.

Напередодні відльоту до України командир 12-ї ротації 18-го окремого вертолітного загону полковник Сергій Ващенко передав посаду своєму наступнику командиру 13-ї ротації полковнику Євгену Вакуленку.

Українські миротворці наприкінці травня, коли через виверження вулкану в місті Гома склалася небезпечна ситуація щодо життя та безпеки мирного населення міста, були залучені до щоденної евакуації місцевих жителів та персоналу Місії ООН.

Лише в один із днів наші миротворці в екстремальних умовах евакуювали близько 200 людей.  Тоді український загін залишався єдиним, що виконував льотні завдання в умовах надзвичайної ситуації. Згодом його роботу високо оцінило керівництво Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Найближчими днями на прибулих військовослужбовців чекає медичне обстеження на базі 12-ї бригади армійської авіації. Лише після нього вони зможуть повернутися у свої військові колективи і рідні домівки.

Підписуйтесь на наш канал telegram