ЮЛІЯ ЛАПУТІНА ОЧОЛИЛА МІНВЕТЕРАНІВ

Верховна Рада України голосами 248 народних депутатів обрала Юлію Лапутіну новим Міністром у справах ветеранів.

Лапутіна в 1992 році почала службу в лавах Служби безпеки України на посаді оперуповноваженої підрозділу контррозвідки.

Коли створили антитерористичний центу СБУ “Альфа”, Лапутіну запросили на службу старшим офіцером. Під час служби брала участь у низці складних операцій із придушення сепаратистського путчу в Криму в 1994 році.

У 2008 році Лапутіна стала ініціаторкою втілення концепції ментальної інтеграції жителів Криму до України. Але все припинилося після приходу до влади Віктора Януковича.

У 2010 – 2012 роках Лапутіна була заступницею начальника Центру спеціальних операцій “А” СБУ.

Лапутіна на Донбасі

14 квітня 2014 року Лапутіна у складі першої об’єднаної групи СБУ висадилась на Краматорському аеродромі. Його захист забезпечував спецпідрозділ “Альфа”. Згодом жінка згадувала, що вилітаючи на Донбас, вони з побратимами не знали, що там відбувається і лише на місці зрозуміли, що опинилися в облозі.

Лапутіна налагодила контакти з проукраїнськими активістами, займалася розвідкою, збором та передачею інформації до Києва. За допомогою активістів спецпризначенка виїжджала до міста для оцінки ситуації та проведення рекогностування: була відкинула тактика військових дій і діяли іншими методами, зокрема, інформаційними, розкидаючи листівки з вертольота.

Лапутіна не раз вела перемовини з місцевими прибічниками проросійських бойовиків, які планували штурмувати блокпости українських військових. Завдяки цим перемовинам штурму вдалося уникнути.

Також вона зняла на свій мобільний телефон кадри зі щойно звільнених з окупації Слов’янська та Краматорська. Ці кадри увійшли до фільму “4 роки АТО – 26 років на службі Народу України”.