Євросоюз офіційно закрив проекти модернізації кордону з Україною

Євросоюз офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови більше 10-ти контрольно-пропускних пунктів на західному кордоні України. До того ж частину коштів Україна змушена повернути.

“Мова йде про шість проектів з європейським фінансуванням на загальну суму €29,2 млн, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та шляхи сполучення держав-членів ЄС, ми дістали висновку, що проекти не могли бути завершені вчасно”, – зазначила прес-секретар ЄС Майя Косьянчич.

За її словами, ці проекти вже перебувають в процесі закриття. Виділені на них і не витрачені кошти мають бути повернені на рахунки Єврокомісії.

Зазначається, що проекти були призначені не лише для розвитку прикордонних пунктів. Один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні.

В тому числі кошти ЄС мали піти на переобладнання прикордонних пунктів з Польщею. Зокрема КПП Рава-Руська, Краковець, Шегині, Ягодин, та на кардинальну реконструкцію КПП в Устилузі. А також мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні та два на кордоні з Румунією. Також планувалася реконструкція КПП на кордоні з Угорщиною, з метою інтегрувати Україну у міжнародну транспортну систему, в тому числі, на КПП у Лужанці.

Всупереч запевнянням представників української ДФС європейські представники повідомляють, що рішення про припинення цих проектів є остаточним.