Європарламент визнав Росію відповідальною за діяльність ПВК «Вагнера»

Депутати зазначили, що Росія несе відповідальність за фінансування, навчання, управління та командування ПВК «Вагнера».

У Європарламенті ухвалили резолюцію щодо порушення прав людини ПВК «Вагнера». У документі визнали, що Росія є відповідальною за діяльність організації. Про це повідомили в пресслужба Європарламенту.

«Діяльність групи відповідає спробам Росії поширити свій вплив у зонах конфлікту. ПВК “Вагнера” та інших найманців Росії слід розглядати як тіньові організації російської держави», — йдеться у виданні.

Резолюцію 25 листопада підтримали 585 євродепутатів, 40 — виступили проти та 43 — утрималися. Члени парламенту засудили злочини ПВК «Вагнера» та військових структур, пов’язаних із нею.

У резолюції вказано, що «вагнерівці» присутні у конфліктах по всьому світу: в Україні, Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Венесуелі.

Депутати підтримують введення санкцій щодо людей та організацій, пов’язаний із ПВК «Вагнера». Також пропонують запровадити заборону на в’їзд до ЄС та заморожування активів найманців.

Резолюція закликає всі країни, які користуються послугами російських найманців розірвати зв’язки з «вагнерівцями», а Європейську комісію просять слідкувати за тим, щоб гроші ЄС не надходили до країн, які фінансують приватну військову компанію.

Нагадаємо, у серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі.

17 листопада 2021 року проєкт журналістських розслідувань Bellingcat опублікував розслідування щодо операції українських спецслужб із затримання “вагнерівців”.

Читайте нас у telegram!

Фото: УП