ЄС надасть  макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро

ЄС надасть надзвичайну макрофінансову операцію у розмірі 1,2 млрд євро у вигляді позик для підтримки стабільності в Україні .

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на пресслужбу Ради ЄС.

У своїй заяві Рада ЄС заявила, що швидке погодження нової програми співпраці з Україною зумовлено “постійними загрозами безпеці, що вже викликали значний відтік капіталу”. Як наслідок, країна втрачає доступ до зовнішніх ринків капіталу.

У повідомленні зазначається, що ця екстрена макрофінансова допомога триватиме 12 місяців і складатиметься з двох виплат:

▶ Видача першого траншу, Україна отримає відразу щойно погодить із ЄС Меморандум про взаєморозуміння. У документі визначать структурні реформи, виконання яких необхідно для отримання другої частини допомо

▶ Видача другого траншу буде пов’язана з безперервним задовільним виконанням як програми МВФ, так і заходів політики, узгоджених у Меморандумі про взаєморозуміння. 

Нова макрофінансова допомога має на меті зменшити навантаження на фінансування. 

Крім того, геополітичне загострення, яке розпочалося ще у листопаді, призводить до відпливу капіталу, ослаблення гривні та спустошення міжнародних резервів. 

Для того, аби надати Україні фінансову допомогу, Єврокомісія здійснить випуск бондів з терміном погашення до 15 років.