ЄС має дати Україні танки Leopard II

ЄС повинен передати Україні німецькі танки Leopard II і прискорити процедуру приєднання України до блоку.

Підписуйтесь на нас у telegram

Українцям “потрібна зброя, якою вони можуть воювати, щоб повернути свою територію, і це означає, наприклад, танки Leopard II, які є в кількох держав-членів”, – сказала Мецола під час пленарного засідання парламенту в Страсбурзі.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на AFP.

Київ давно вимагає поставки танків Leopard II німецької розробки. Але Берлін не погодився, вважаючи за краще, щоб будь-яка така передача була частиною ширшої угоди між західними союзниками.

За словами офіційного представника ЄС, Німеччина, Австрія, Данія, Фінляндія, Греція, Угорщина, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція та Норвегія, Швейцарія та Туреччина, що не входять до ЄС, загалом володіють приблизно 2000 танків.

Мецола сказала, що країни, які бажають надати танки, отримають відшкодування з фонду ЄС, Європейського фонду миру, який виділив Україні 2,5 мільярда євро (2,5 мільярда доларів). військові закупівлі.

«Я думаю, що це обговорення, яке нам потрібно провести зараз, особливо тому, що ми бачимо, що Росія загострюється, але також і на зворотному боці, коли ми бачимо, як Україна успішно виштовхує росіян», – сказала вона.

Декілька країн ЄС стурбовані тим, що великі пожертви з їхніх арсеналів можуть поставити під загрозу їхні власні національні оборонні можливості.