ЄС готує нові санкції проти Ірану, – Bloomberg

Європейський Союз планує запровадити додаткові санкції проти Ірану. Причиною для цього є жорстоке придушення протестів, спровокованих смертю молодої іранської жінки.

Підписуйтесь на нас у telegram

Посли ЄС на зустрічі у Брюсселі планують підтримати пропозиції, які будуть спрямовані проти кількох іранських фізичних та юридичних осіб вже завтра.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Bloomberg.

Щонайменше 17 людей було вбито в Ірані з п’ятниці, коли сили безпеки розігнали акції протесту на вихідних у прикордонних провінціях, де мешкають деякі з найбільших етнічних меншин країни.

Ці райони стали основними осередками заворушень відтоді, як 17 вересня в Ірані почалися загальнонаціональні протести після смерті Махси Аміні, 22-річної курдської іранки, яка була затримана поліцією за нібито порушення ісламського дрес-коду країни.

Іран неодноразово називав протести заворушеннями, спровокованими іноземними країнами, і відкидав міжнародну критику насильства з боку сил безпеки.

17 жовтня ЄС ввів санкції проти 11 іранців і чотирьох організацій, включаючи поліцію вдач країни та її команду з кіберзахисту, а також міністра зв’язку Ейсу Зарепура у зв’язку з придушенням урядом протестів. Обмеження включали поїздки та заморожування активів.