ЄС готовий ввести “небачені раніше” санкції, якщо Росія нападе на Україну

Високопоставлені дипломати США та Росії не зробили серйозного прориву на переговорах щодо України в п’ятницю, але погодилися продовжити їх, щоб спробувати врегулювати кризу.

Підписуйтесь на нас у telegram

Міністр закордонних справ Данії напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн блоку заявив, що Європейський Союз готовий ввести “небачені раніше” економічні санкції, якщо Росія нападе на Україну. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на SWI.

Напруга в Україні посилюється протягом місяців після того, як Кремль зібрав близько 100 000 військовослужбовців біля кордону з Україною. Різке зростання, за словами Заходу, є підготовкою до війни, щоб запобігти приєднанню України до Альянсу безпеки НАТО.

“Без сумніву, ми готові відреагувати всеосяжними санкціями, яких ніколи не було раніше, якщо Росія знову вторгнеться в Україну”, – повідомив журналістам Джеппе Кофод, відмовившись сказати, на які сектори санкції будуть націлені.

“Росія повинна знати, Путін повинен знати, що ціна використання провокацій і збройних сил для зміни кордонів у Європі буде дуже і дуже високою… Ми готові вжити найсуворіші санкції, також більш жорсткі, ніж у Росії 2014”, – сказав він.

ЄС разом зі Сполученими Штатами ввів економічні санкції проти Росії в липні 2014 року, спрямовані на її енергетичний, банківський та оборонний сектори після того, як Росія анексувала Кримський півострів.

Демократи в Сенаті США оприлюднили законопроєкт про потенційне покарання російських чиновників, військових лідерів і банківських установ.

Але канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Європу та Сполучені Штати ретельно подумати під час розгляду санкцій, наголосивши на труднощах узгодження спільного підходу.

Міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг заявив, що все на столі.

Але він також вказав на залежність Австрії від Росії щодо 40% її газу, додавши, коли його запитали про потенційні санкції щодо газопроводу “Північний потік-2”, що санкції на те, що ще не діє, не є надійною загрозою.

“Ми тут, щоб зробити все можливе, щоб не вибухнула війна”, – заявив міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн.

Поки що ЄС не планує виводити з України сім’ї дипломатів, заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррелл після того, як Вашингтон оголосив про такий крок.

“Ми не збираємося робити те ж саме, тому що ми не знаємо жодних конкретних причин. Але держсекретар (США) Блінкен повідомить нам”, – сказав Боррелл журналістам.

Очікується, що Блінкен приєднається до мережі приблизно о 14:00.

Кремль неодноразово заперечував плани вторгнення, але російські військові вже зайняли частину української території, коли захопили Крим, і підтримали сили сепаратистів, які взяли під контроль значну частину східної України вісім років тому.

“Переговори тривають”, – сказав Боррелл, додавши, що не бачить причин залишати Україну, “якщо секретар Блінкен не надасть нам інформацію, яка виправдовує цей крок”.