Єдність дорожче штрафів: у Криму збирають гроші активістам

У марафоні беруть участь сотні людей з різних куточків світу. Мета челенджу - зібрати кошти на допомогу тим, на кого накладено штрафи за участь у мітингах.

У Криму стартував марафон, під час якого люди збирають монети та передають їх на оплату штрафів. Зібрані кошти підуть на погашення штрафів активістам, які отримали покарання за адміністративні правопорушення. Про це повідомляє kyiinfo з посиланням на фейсбук ГО “Кримська солідарність”.

Ініціативу «Єдність дорожча за штрафи» підтримують люди з різних частин півострова. Вони роблять фото з монетами та публікують світлини на сторінках соцмереж.

«Кримський марафон» — це громадська ініціатива, яка розпочалася в Криму влітку 2017 року. Тоді російські найманці застосували новий вид тиску на активістів: проти громадян, які збираються підтримати своїх співвітчизників під час обшуків, почали порушувати адміністративні справи.

Марафон розпочався на окупованому півострові, але ініціативу швидко підтримали у різних країнах світу: у Туреччині, Німеччині, Польщі, Україні, Білорусії, Росії, Азербайджані та Лівії люди приєднувалися до акції допомоги на захист переслідуваних у політично вмотивованих справах.

За словами ГО “Кримська солідарність”, у ході першого етапу марафону було зібрано понад 800 000 рублів. 23 по 29 січня 2018 року в Києві та інших містах України відбулася акція на підтримку «Кримського марафону», у рамках якої українці, кримські татари та всі небайдужі люди підтримали ошрафованих кримських активістів. У стислі терміни зібрана сума перевищила 2 000 000 рублів. Зібраної суми у розмірі 2 000 000 рублів вистачило на покриття всіх штрафів.

29 липня 2019 року у відповідь на московські події 10-11 липня та масові судові процеси над кримськими татарами у московських судах у Криму стартував третій етап «Кримського марафону».

“Кримська солідарність” висловила подяку тим, хто допомагав і продовжує допомагати боротися за справедливість.

“Дякуємо всім тим, хто надав і надає свою допомогу та підтримку, незалежно від конфесії чи національності, і вніс свої 10 рублів (або еквівалент у будь-якій грошовій валюті) у цей марафон, виявивши тим самим свою солідарність із тими, хто зазнає тиску та несправедливості сьогодні в Криму”, – йдеться на фейсбук-сторінці.

Підписуйтесь на нас у telegram!

Фото: ГО “Кримська солідарність”/ Facebook