Як захиститися від “Омікрону”: МЗС дало поради

У відомстві назвали список країн, де високий ризик заразитися новим штампом і дали поради тим, хто перебуває на території держав, де поширений "Омікрон"

У зв’язку із поширенням «Омікрон» українцям рекомендують поки що не відвідувати країни, де зафіксовано найбільше випадків нового штампу. Зокрема, краще утриматися від подороже до Південної Африки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

У відомстві наголосили, як діяти тим українцям, які зараз перебувають у перелічених країнах.

“Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання, бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття до України”, – зазначили в МЗС.

У Міністерстві попередили про можливі зміни рейсів і запровадження додаткових протиепідемічних заходів. У зв’язку з цим порекомендували стежити за повідомленнями авіаперевізників.

Як зазначили в МЗС, для надання консульської допомоги посольство України в Південно-Африканській Республіці відкрило цілодобову «гарячу лінію». Тепер всі, хто потребує допомоги, мають можливість телефонувати за номером: +27 681 987 112. Також громадяни можуть надсилати листи на електронну пошту: [email protected].

Крім того, українці також можуть звертатися за допомогою на «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 1657 або писати їм на email: [email protected].

Підписуйтесь на нас у telegram!

Фото: DW