ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЖИТИ НИЗЬКІ ТЕМПЕРАТУРИ?

Українці вже давно звикли до «м’якої» зими і майже відсутності мінусових температур, проте за прогнозами у найближчі дні країну накриють «хрещенські морози» і температура опуститься до позначки – 17 С°.

Кий-інфо надає поради, як діяти автовласникам та домовласникам щоб без зайвих проблем пережити аномальні для нас температури.  

Поради для автовласника: 

  1. При низьких мінусових температурах, не залишати акумулятор в машині на ніч. Краще його занести додому.
  2. Злити всі «незамерзайки» ще до того, як температура опуститься до -10 С°. Залити більш концентровані омивачі. Рідина, яка залишається у трубах систем може замерзнути і розірвати їх. Тож її треба прокачати сильнішим концентратом.
  3. Доцільна наявність насосу або компресора для підкачки коліс.
  4. Незайвим буде мати в машині пускові дроти для «прикурювання» себе та інших, а також троси для буксирування.
  5. Бажано відірвати «двірники» на ніч від скла.
  6. Про всяк випадок, мати в машині теплий одяг,  спальник,  а особливо якщо ви збираєтесь їхати на далеку відстань між містами. Але при таких погодних умовах, все ж таки краще скасувати дальні виїзди. 
  7. Якщо прогноз погоди обіцяє снігопади, то бажано мати в машині «зацепи» або саперну лопатку. 
  8. Взимку машині треба дати прогрітись трохи більше звичайного.
  9. Дизельним автовласникам – розраховуйте, що машина може не поїхати взагалі. Навіть на «зимовому» пальному з реклами. Лізти до картера з газовим чи бензиновим пальником, як це роблять “дальнобої” та водії самоскидів не раджу. Спалите весь апарат.
  10. Взимку, для машини, використовуйте нормальний бензин, а не «спиртову бодягу». Тоді автівку завести буде значно легше.

Поради домовласникам:

  1. Злити всі рідини з труб, бачків унітазів неопалюваних дач та інших приміщень.
  2. Заховати всю консервацію якнайглибше в погріб, закрити вентиляційні ходи ізолятором, ганчір’ям, закрити ляди, люки та двері підвалів з овочами ковдрами, матрацами, шматками утеплювача.
  3. Підготувати паливо для всіх резервних систем опалення в будинку (нанести дров для каміна чи пічки, дістати та заправити газовий балон  з опалювачем з гаражу, перевірити електричні нагрівачі, перевірити прохідність димоходів, бо можуть бути забиті сажею, чи птахами, чи сміттям. Просто розпаліть, дайте прогрітись і подивіться як все працює.).
  4. При різкому зниженні температури, що очікується в цю п’ятницю, вірогідне перенавантаження трансформаторів і можуть бути аварійні відключення. На одній електроенергії отопити будинок може не вийти взагалі. Тому готуємо все, що є. А також свічки, керосинки, ліхтарики та інші освітлювальні автономні засоби.
  5. Підготувати матеріали для утеплення дверей та вікон. Ковдри, папір, скотч, ганчір’я, столярна стрічка, шматки пінопласту, мінвати, інших утеплювачів та інше.
  6. Винести квітки та інші рослини з утеплених балконів, зимових садів, підвіконь холодніших кімнат в теплі приміщення.
  7. Перевіряємо водогін. Всі люки насосних ям, баки, нагнітачі, крани закриваємо утеплювачем. Промерзання ґрунту може бути до 50 см. По СНІПУ 1 метр. Тому закопані неглибоко труби можуть зробити вам сюрприз.
  8. Електроінструмент, гаджети, прилади зносимо в теплі приміщення. Морози точно не покращать їх роботу.

Загальні поради щоб уникнути переохолодження: 

  1. Щоб уникнути обмороження слід прикрити найвразливіші ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг.
  2. Щоб уникнути переохолодження правильно вдягайтеся. Краще зберігає тепло «багатошаровий» одяг. Уникайте тісного одягу та взуття. Рукавички, шапка, шарф, піднятий комір захистять відкриті ділянки шкіри від холоду. Не носіть взуття, яке може промокнути.
  3. Щоб краще тілу зберегти тепло у морозну погоду варто обмежити кількість паління, оскільки  нікотин погано впливає на стінки судин. Це збільшує ймовірність негативного впливу холоду. Для посилення кровообігу рухайте руками, пальцями ніг. Водночас  уникайте перевтоми. 
  4. Не торкайтесь металу. Якщо доведеться довго перебувати на відкритому повітрі, хоча б кожну годину заходити у тепле приміщення. 
  5. Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10. Уникайте подорожей на далекі відстані.
  6. Не виходьте з дому голодними. Змерзли – з’їжте щось, а також пийте достатньо теплої рідини, але не вживайте алкоголь. Він розширює судини на поверхні тіла, внаслідок чого тіло швидко втрачає тепло.

За матеріалами Сергія Вишневського.