Виїхати в ЄС за підробними документами: СБУ блокувала канал нелегальної “міграції”

Зловмисники "допомагали" клієнтам виїхати в країни ЄС за сфальшованими документами. Вартість такої послуги з однієї людини становила $5 тисяч.

Служба безпеки України викрила та блокувала схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Про це повідомляє СБУ.

Організатором схеми є мешканець Хмельницької області. Він працював страховим агентом і “клієнтів на міграцію” знаходив завдяки особистим зв’язкам.

Послуги надавалися “під ключ”: включаючи закордонний та внутрішні паспорти країн-членів ЄС, водійські посвідчення, тощо. Фальшовані документи виготовлялися з використанням оригінальних бланків і були аналогом європейських документів.

Спершу їх “клієнтами” були лише українці. Але згодом ділки почали виготовляти підробні документі й для іноземців.

Правоохоронці затримали організатора схеми у Хмельницькому під час одержання ним траншу за пакет документів для виїзду до Литовської республіки – 61 тисячу гривень. “Клієнт” мав отримати литовські закордонний та внутрішній паспорти, а також посвідчення водія зразка Литовської республіки.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та виявлення і притягнення до відповідальності інших причетних до шахрайської схеми осіб. Також перевіряється інформація щодо спільників зловмисника за кордоном, оскільки бланки підробних документів були оригінальними.

Підписуйтесь на наш канал telegram