Виявлено додаткові корупційні ризики в Семена Кривоноса, – ЗМІ

14 квітня 2021 року відбувся другий етап співбесіди з претендентами на посаду голови ДІАМ. В цій співбесіді взяли участь лише Семен Кривонос, Віталій Молочко та Сергій Шевченко. Джерела “Булави” стверджують, що відтепер залишаються лише “формальності”, аби переможцем конкурсу було обрано Семена Кривоноса, - повідомляють журналісти.

Як і йшлося в розслідуванні Центру медіарозслідуваннь “Булава”, “ДАБІ і ставка братів Горових: дві конячки корупційної масті” повністю себе виправдала – одна таки пришкандибала до фінішу

Як не прикро, але боротьба за очищення ДАБІ від корупції призвела до того, що новостворену Державну інспекцію архітектури та містобудування може очолити особа, за якою тягнеться шлейф не одного скандалу, які почалися ще з часів його роботи у реєстраційній службі Обухівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Київській області, – йдеться в матеріалі видання.

Фото: Семен Кривонос

Семенові пригоди

З 2011 до 2015 року у кар’єрі Кривоноса посади і місце роботи завжди стосувалися нерухомого майна найближчого до столиці регіону, з усіма незліченними маєтками, котеджними містечками та промисловими об’єктами.

Раптова міграція до Одеси, де він теж отримав аналогічну посаду, у 2015 році логічно співпадає з інтересами скандально-відомих у будівельній галузі “діячами” – братами Горовими. Можливо, рішення про “переведення” Кривоноса у “південну столицю” продиктоване необхідністю підсилити там позиції Тетяни Плачкової – цивільної дружини Олексія Горового. 

І хоч в Одесі Кривонос вирішив спробувати себе в іншій сфері,  – попрацювати на митниці, але, як стверджують джерела, він зумів відновити і зберегти зв’язки з братами Горовими після повернення в Київ. А назагал Семен акцентовано позиціонує себе членом команди Михайла Саакашвілі.

Історія зв’язків Кривоноса з братами Олексієм і Юрієм Горовими може бути тісно пов’язана з Обухівщиною та прилеглими районами.

Зокрема, Семен Кривоніс у 2010 році був обраний депутатом Васильківського району від Політичної партії “Зелені”, яку на той час очолював нардеп-регіонал і скандально-відомий столичний функціонер Олександр Прогнімак. Юний Кривонос був одним із 18 депутатів місцевих рад по всій країні, обраним від цієї партії.

Нардеп Прогнімак і посада депутата Васильківського району, можливо, і стали підґрунтям для “ділових” зв’язків Кривоноса з братами Горовими. Вони закріпилися завдяки його роботі у реєстраційній службі Обухівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Київській області.

З 2011 року своєї роботи у сфері реєстру прав на нерухоме майно, Семен Кривоніс зумів добре обжитися на мальовничих просторах Обухівщини, та і не тільки там. 

Відразу ж у 2011 році Семен стає власником 1,98 гектарів землі під селом Копачів Обухівського району, що зафіксовано у його декларації за 2015 рік. Станом на 2021 рік у Державному реєстрі речових прав за Кривоносом такої ділянки не вказано, як немає її і в декларації. Логічно припустити, що вона вже перепродана, але відомостей про отримання подібного прибутку у поданих деклараціях теж немає. А ціна майже двох гектарів на берегах Стугни цілком може перевищувати 2 мільйони гривень.

Як і немає в Державному реєстрі згадки про право власності на 11 соток земельної ділянки у Старих Безрадичах дружини Кривоноса Галини Польшинської, яку вона отримала 2012 року (теж за його каденції), хоч в декларації ця ділянка була прописана. Приховується продаж?

Саме земельні оборудки у Старих Безрадичах призвели до того, що Кривоносом зацікавилось НАБУ. Коли він займався реєстрацією маєтків в Обухівському районі під Києвом, то став фігурантом кримінальної справи №22014101110000061 за статтею 4 ст.368 КК України (отримання хабара в особливо великому розмірі). Досудове слідство здійснювалося ГУ СБУ у Києві та Київській області. Слідство наполягало, що Кривонос разом з головою сільради Старі Безрадичі вимагали від підприємця 120 тисяч доларів за виділення 25 соток землі.

Фото: кримінальна справа щодо Кривоноса стосовно виділення землі підприємцю

Але це далеко не єдиний конфлікт з законом у Семена Кривоноса. 13 листопада 2008 року його було спіймано під час підкупу виборців. Відповідно до рапорту співробітника Голосіївського відділу поліції, Семен Кривонос під гуртожитком університету імені Шевченка передавав 15 тисяч гривень громадянці Французовій, які вона мала роздати студентам за “правильне” голосування. Після такого викриття Кривонос певний час переховувався, тому суд виніс постанову про його примусовий привід.

Семен Кривонос став об’єктом уваги силових відомств й у 2017 році. Тоді СБУ та ГПУ проводили обшуки членів команди Саакашвілі, які відповідали за реформу Одеської митниці: Юлії Марушевської, Семена Кривоноса та Романа Бакховського. 

У 2019 році Семен Кривонос очолив ДП «ПЗ Плосківський», що у Броварському районі Київської області. Як повідомляли ЗМІ, його призначення подавалося як “остання надія” порятунку від банкрутства відомого племінного підприємства, яке спеціалізується на розведенні елітних порід рогатої худоби.

Семен Кривонос не продемонстрував необхідних навичок та вмінь для виведення державного підприємства з економічної кризи. Хоч за освітою Кривонос агроном, працював у сільськогосподарському підприємстві своєї матері “Колос” і нині має аграрний бізнес на своїй батьківщині. 

У липні 2020 році Київській окружний суд почав розгляд позову від ДУ ДФС Київської області щодо стягнення з ДП «ПЗ «Плосківський» податкової заборгованості у розмірі 32 мільйони гривень. Сума, яку зажадали отримати «фіскали» з підприємства, майже у три рази перевищує статутний капітал підприємства. Задоволення позову ДУ ДФС судом означатиме для ДП «Плосковського» цілковите банкрутство.  

Втім, не виключено, що «талановиті» менеджери-управлінці, як Кривонос, навмисно добивали підприємство в інтересах тих, хто воліє прибрати до рук сільгоспземлі «ПЗ Плосківський» площею 1,6 тис. га за 30 кілометрів від столиці.

Земля “без моральних хитань”

Семен Кривонос нині прискіпливо “підчистив” усі свої документи на майно, особливо земельні ділянки, надавши їм цілком легального забарвлення. Однак, він це зробив лише до того майна, яке стосується його особисто.

Під час останньої співбесіди, він заявляв відбірковій комісії, що всі його земельні ділянки надбанні цілковито у законний спосіб. Вони ніби-то набуті у ході сільськогосподарської діяльності, адже він є засновником кількох аграрних підприємств. І його батьки теж займаються землеробством та є одними із перших фермерів в країні. І щодо землі у нього “немає ніяких моральних хитань”.

Відео: співбесіда

Родина Семена Кривоноса має низку земельних ділянок у Полтавській області поблизу Кременчука. Причому, характерно, що земельні наділи на Полтавщині сім’я Кривонос активно починає прибирати до рук в період з 2018-2020 рр. 

Так, у власності Семена Кривоноса 8 ділянок у Полтавській області, загальною площею 17,6253 га. У власності матері Надії Кривонос ще чотири ділянки, загальною площею 41,23 га, а також дві в оренді на 49 років, загальною площею  38,1211 га. Дві земельні ділянки у власності батька, сумарною площею 24,691 га. 

У підсумку: в Полтавській області родина Семена Кривоноса розпоряджається 121,7 га землі, на яких веде фермерство. 

Але, як пояснить Семен Кривонос те, що під час його роботи у службі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Обухівського міськрайонного управління юстиції Головного управління юстиції у Київській області, його батько Юрій Кривонос  стає власником відразу 10 ділянок в Обухівському районі загальною площею у 9,9815 гектарів?

Якщо враховувати, що в обов’язки Семена Кривоноса входило оформлення нерухомості по Обухівському району, то навряд це можна визнати співпадінням. Всі ділянки придбані у 2012, 2013 і 2014 роках. І жодної не з’явилося після того, як Семен залишив роботу в реєстраційній службі.

Та і навіщо фермеру з-під Кременчука шматки землі розкидані на відстані десятків кілометрів один від одного, ще й так далеко від основного господарства? 

Галина та Ганна
Земельний банк дружини Кривоноса Галини Польшинської значно скромніший. Окрім 11 соток землі в Старих Безрадичах, у 2010 році вона отримує 1,75 гектари в Броварському районі Київщини. У 2015 році – 9 соток в селі Рогозів під Борисполем, та у 2019 вісім соток в Білоцерківському районі.

На дружину записаний і трьохповерховий будинок розміром 495 квадратних метрів в Броварах, придбаний 2019 році. 

Цікаво, що земля під будинком у Броварах знаходиться у власності сестри Польшинської Ганни Ткаченко(Польшинської). З усього виходить, що сестри дуже між собою родичаються, бо Галина і Ганна одночасно отримали ділянки землі 2010 року в Броварському районі розміром у 1,75 гектари. Лише Ганна отримала відразу дві таких ділянки, а Галина одну.

Відповідно до декларації Семена Кривоноса за 2020 рік,  він вказує фактичним місцем проживання садовий/дачний будинок, розміром у 150 квадратних метрів у селі Новосілки Вишгородського району, яким він просто користується.  Відповідно даних держреєстру речових прав, Ганна Ткаченко має у власності точнісінько такий же будинок за тою ж адресою.

Одночасно Ганна Ткаченко з чоловіком Тимуром Ткаченком безоплатно проживають в квартирі Галини Польшинської по вулиці Володимирській у Києві.

Характерно, що чоловік Ганни Ткаченко Тимур Ткаченко очолює департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради. Тому постає питання, чи зуміє уникнути Семен Кривоніс конфлікту інтересів при виконанні своїх обов’язків як голови ДІАМ, якщо вони мають настільні глибокі родинні зв’язки з родиною столичного чиновника? При тому, що свояк ще працевлаштував Семена Кривоноса у своєму департаменті у 2019 році. 

Фото: Тимур Ткаченко

У декларації Семен Кривонос вказав й наявність двох автомобілів марок BMW X3 та Audi Q5 2016 та 2012 років випуску відповідно. BMW X3 перебуває у власності юридичної особи – сільгосп компанії, яка належить Семену Кривоносу, СФГ “Колос”. Кому належить друга автівка – Audi Q5 Кривонос чомусь не вказав, обмежившись лише формулюванням “інше право користування”.


Матеріал надано “Центром медіарозслідувань Булава” та створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.