«ПриватБанк» почав судовий розгляд у Високому суді Лондона проти своїх колишніх власників і керівників - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Також Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів групи «Енергетичний стандарт», що належить бізнесмену Костянтину Григоришину.
Чому арештували активи Коломойського і Боголюбова?
Наказ про арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з «ПриватБанк» майже $2 млрд. США, в результаті чого, кошти переводилися компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем,- йдеться у повідомленні прес-служби «ПриватБанку»
Також наказ Високого Суду Англії про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова стосується шести компаній, які можуть їм належати, – йдеться у повідомленні.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, Фото: UBR
За допомогою цього судового розгляду «ПриватБанк» збирається повернути понад $2,5 млрд дол США, враховуючи відсотки.
Бізнесмен Григоришин
Днем пізніше, 21 грудня, з’явилась інформація, що Високий суд Англії та Уэльсу видав наказ про заморожування активів групи «Енергетичний стандарт» україно-російського бізнесмена Костянтина Григоришина, які знаходяться по всьому світу.
Костянтин Григоришин, Фото: Українська правда
У рішенні суду зазначається, що це забезпечувальний засіб, у межах рішення Лондонського комерційного арбітражу, де фігурують Вади Новинський і Володимир Лук’яненко-молодший. Ця справа стосується крупного машинобудівного підприємства ПАТ “Сумське НВО”.
Рішення, про виплату «Енергетичним стандартом» $305,8 млн, ухвалили на вимогу адвокатів Лук’яненка і компаній, пов’язаних з Новинським. Вони побоюються, що Григоришин може приховувати активи, щоб уникнути виплат за рішенням арбітражу.
У рішенні суду згадуються, зокрема, наступні українські компанії «Запоріжжятрансформатор», «Турбоатом», ПАО «Сумське НПО», «Укррічфлот», «Запорізький кабельний завод», «Сварог Ессет Менеджмент».
Видання «Ліга.Бізнес» зазначає, що сам наказ про WFO є конфіденційним, повного переліку заморожених активів у відкритому доступі немає. Також йдеться про те, що Григоришину належать впливові пакети акцій у ряді українських Обленерго.