ВИПЕРЛИ КІРКОРОВА, ВИПРЕМО Й ІНШУ “ВАТУ”, – ЛИТОВСЬКИЙ ЖУРНАЛІС АНДРЮС УЖКАЛЬНІС

Відомий Литовський журналіст і публіцист сказав про своє бачення, яку шкоду проносить совок та російська псевдо естрада для Литви, а й для України

Видання Кий-інфо дає витяги з блогу литовського журналіста і публіциста де він висловився на тему чому нещодавно заборонили Філіпу Кіркорову в’їзд до Литви.

Андрюс Ужкальніс

Андрюс так розпочинає свій блог на проблему: “Після того як російсько-болгарському виконавцю Філіпу Кіркорову заборонили в’їзд до Литви через загрозу нацбезпеці країни, багато (дуже багато) стали обурюватися і завели старі шарманки “ватної” пропаганди. “Не треба змішувати мистецтво з політикою” (хоча, звичайно, концерти Кіркорова не всім вдасться назвати мистецтвом), “а як же свобода”, “їм музика не сподобалася, він, навіть не напружуючись, співає краще безталанних литовців”, “раніше забороняли слухати західну музику, а зараз російську “, знаєте, все це вже до болю знайоме, але багато що – неправда., – пише журналіст. Джерело: Delfi

Ужкальніс продовжує про те, що слухати Кіркорова чи навіть “Любе” – улюбленців Путіна, які у військовій формі демонструють відвертий проросійський шовінізм, ви можете використовуючи google music. Але ж ні, цього прихильникам “совка” замало і вони вимагають, що радянщина була в кожній країні.

Філіп Кіркоров – великий гравець в Росії, він дає великі концерти, запускає великі проекти, які потребують підтримки контрольованих державою ЗМІ: пропагандистське телебачення і кремлівська ідеологічна інквізиція знає, кого ігнорувати, а кого показувати (подібним чином вірним служінням і платою за нього відрізняється придворний режисер Микита Михалков). Тому пан Кіркоров теж знає, що ніщо випадково не відбувається, тому він не те, щоб публічно цілує в зад Володимира Путіна, він не допускає помилок: коли треба підтримати окупацію Криму, Філіп Кіркоров її підтримає. І підтримує.

І саме тому йому на 5 років заборонили в’їзд до Литви. Наші друзі українці склали ясний список: в ньому все, хто публічно схвалив окупацію Криму (Крим, як ви знаєте, був частиною України, яку Кремль відірвав через амбіції Володимира Путіна і спробували пришити його до трупа СРСР), цих людей в Україну не впускають . Якщо ми – лояльні друзі України – для нас справа честі і совісті підтримати такий список.

Якщо ви питаєте, при чому тут Україна (інші, теж “ватники”, кажуть так: краще дивіться за собою, при чому тут ці українці і білоруси), то подумайте про такий простий момент: ті, хто вчора підтримав окупацію Криму, без проблем, післязавтра, підтримають приєднання Клайпедського краю до Калінінградської області (я нікого до цих дій не спонукаю, і нікому таку ідею не підкидаю, але можлива російська агресія і провокації в Клайпеді – один з варіантів, відображення якого готують ті наші люди, які повинні думати про потенційні загрози для Литви) – або якусь Клайпедську народну республіку. Якщо ви в останні 30 років не бачили, як подібне роблять, пора розкрити очі.

Довідка: Andrius Užkalnis. Народився 26 листопада 1970 року в Каунасі. Литовський журналіст, публіцист. З 1995 року проживав в Лондоні, працював редактором і перекладачем на BBC.
У 2011 році повернувся в Литву. Був ведучим передачі на BTV “Užkalnio 5”, передачі “Спасибі, що прийшли” на радіо.