Викрито мільйонні розкрадання електроенергії на Черкащині

За попередніми оцінками фахівців, розмір завданих державі збитків становить понад 6 мільйонів гривень, а викраденої електроенергії було достатньо для освітлення понад десятка квартир протягом декількох років.

У Черкаській області викрито підпільну ферму криптовалют. Для майнінгу біткоїнів ділки викрадали промислові об’єми електроенергії з регіональної мережі енергопостачання. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Встановлено, що протиправну діяльність організували місцеві комерсанти. В орендованих складських приміщеннях вони несанкціоновано під’єднали до електромереж ПАТ “Черкасиобленерго” обладнання для майнінгу цифрових грошей. Щоденне функціонування високотехнологічного устаткування завдавало масштабних енергетичних втрат державному підприємству.

У ході проведення слідчих дій правоохоронці виявили “виробничі” потужності підпільної криптоферми та інші докази незаконної діяльності.

У межах кримінального провадження за ч. 2. ст. 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів нелегального бізнесу.

Підписуйтесь на наш канал telegram