ВИХІД БРИТАНІЇ З ЄС ВІДБУДЕТЬСЯ 31-го СІЧНЯ

23 січня британська королева Єлизавета ІІ схвалила закон щодо ратифікації угоди про вихід Великобританії з ЄС, який напередодні ухвалила Палата лордів. Тепер підписаний Єлизаветою ІІ законопроєкт став законом, що підтверджує вихід Британії з ЄС 31 січня.

23 січня британська королева Єлизавета ІІ схвалила закон щодо ратифікації угоди про вихід Великобританії з ЄС, який напередодні ухвалила Палата лордів. Тепер підписаний Єлизаветою ІІ законопроєкт став законом, що підтверджує вихід Британії з ЄС 31 січня.


«Палата общин та Палата лордів остаточно схвалили закон про Brexit. Її Величність підписала цей закон, і він вступив в силу», – повідомив Міністр британського уряду у справах виходу з ЄС Стівен Барклі.

Завершення Brexit до 31 січня було передвиборчою обіцянкою чинного прем’єра країни Бориса Джонсона. На дострокових парламентських виборах, що відбулися в грудні минулого року, його Консервативна партія впевнено перемогла, отримавши абсолютну більшість.

“Здавалось, що ми ніколи не перейдемо цю межу, але ми це зробили», – заявив прем’єр, коментуючи вступ закону в силу. 24 січня угоду про вихід Великобританії з Європейського Союзу підписали Президент Європейської Ради Шарль Мішель та очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. “Деякі речі невідворотно зміняться, але наша дружба збережеться. Ми починаємо нову главу як партнери та союзники”, – зазначив Шарль Мішель у Twitter.

https://twitter.com/eucopresident/status/1220602259802927104
Втім, угода про Brexit врегульовує лише термінові питання виходу Великобританії з ЄС, тому на Лондон і Брюссель очікують подальші переговори щодо майбутніх торговельних відносин. Їх мають завершити до кінця перехідного періоду – 31 грудня 2020 року.
Шлях Британії до виходу з ЄС після референдуму, що відбувся улітку 2016 року був непростим. Brexit розколов суспільство та призвів до відставки двох консервативних урядів на чолі з Девідом Камероном і Терезою Мей та двом парламентським виборам 2017 та 2019 років. Протягом цього часу британці провели чималу кількість акцій «за» та «проти» виходу країни з ЄС.
Насправді, питання про референдум постало не вчора. Спекулюють щодо нього вже досить давно. Камерон погрожував провести референдум про вихід зі складу ЄС ще влітку 2014 року, коли відбувалися вибори нових керівників ключових структур Євросоюзу. Він казав, що голосування відбудеться, якщо головою Єврокомісії призначать екс-прем’єра Люксембургу Жан-Клода Юнкера.

“Обличчя з 80-х не може вирішувати проблеми наступних п’яти років”. Але більшість лідерів інших країн ЄС проігнорували його погрози. Камерон не заспокоївся. Навпаки, Brexit став одним з ключових пунктів його передвиборчої кампанії. З ним його партія консерваторів посіла перше місце в парламентських перегонах, які відбулися 7 травня 2015 року.