Видання Rubaltic збрехало, що Польща претендує на землі України та Литви

Росіяни запізнилися з сенсаційними викриттями на п'ять років.

Rubaltic, російський пропагандистський портал, опублікував статтю, в якій намагається переконати читачів, що Польща претендує на землі України і Литви.

Матеріал порталу з Калінінграда прокоментували експерти з Польщі та Литви і їх вердикт такий: журналісти з Rubaltic свідомо маніпулюють читачами за допомогою методів, націлених на розпалювання національної ворожнечі, повідомляє Кий-інфо з посиланням на онлайн ресурс delfi.lt.

Основними тезами в публікації стали заяви про популярність відео, в якому польські солдати “йдуть маршем на Вільно й Львів”, видання Rubaltic посилається на Andreya Sokolova (https://twitter.com/AndreyS49312465), користувача соціальної мережі Twitter, який поділився цим відео, також матеріал, яким діляться в соціальних мережах журналісти Rubaltic, супроводжується наступним коментарем: “Цікаві пісні поляки співають, нічого не скажеш. А уявіть, якби щось подібне про Донбас.

Відео, про яке йдеться у статті, знято під час днів НАТО в Лодзі у 2016 році. Росіяни запізнилися з сенсаційними викриттями на п’ять років, також не зорієнтувалися в тому, про що саме співається в цій пісні.

Пісня була написана в 1914 році, (її автор Фелікс Гвіждж, псевдонім – Стриков, польський поет, журналіст і громадський діяч, депутат II, III скликань і сенатор IV скликання польського Сейму Польської Республіки.

З 1914 року брав участь в боях Першої світової війни в складі польських легіонів. У 1918 році отримав звання капітана, пісня була написана для польських легіонерів, які боролися за незалежність Польщі під час Першої світової війни.