[:ru]Всемирный банк выступил против президентского проекта об Антикоррупционном суде: на кону $ 800 миллионов[:ua]Всесвітній банк проти президентського проекту про Антикорупційний суд: на кону $800 мільйонів[:]

У Світовому банку попередили, що Україна має привести законопроект про Антикорупційний суд у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії банку на суму 800 мільйонів доларів.

[:ru]

Директор Всемирного банка, ответственная за украинское направление, направила в Верховную Раду и Администрацию Президента письмо, в котором предупредила о недопустимости принятия закона об Антикоррупционном суде (АКС) в редакции, предложенной Президентом Украины.

“Законопроект (об Антикоррупционном суде, поданный от имени Порошенко) требует пересмотра норм, которые перечислены ниже, чтобы он соответствовал рекомендациям Венецианской комиссии и удовлетворял требования Всемирного банка о предоставлении гарантий на сумму около $ 800 миллионов на поддержку ключевых реформ в Украине”, – говорится в письме.

Для разблокирования финансовой поддержки со стороны Всемирного банка Верховная Рада должна “привести юрисдикцию АКС в соответствие к юрисдикции НАБУ и САП”. Это было одной из ключевых рекомендаций Венецианской комиссии.

[:ua]

Директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної Ради та Адміністрації Президента листа, в якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій Президентом України.

“Законопроект (про Антикорупційний суд, поданий від імені Порошенка) потребує перегляду норм, які перераховані нижче, щоб він відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії та задовольняв вимоги Світового банку про надання гарантій на суму близько $800 мільйонів на підтримку ключових реформ в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Для розблокування фінансової підтримки з боку Світового  банку Верховна Рада має “привести юрисдикцію АКС у відповідність до юрисдикції НАБУ і САП”. Це було однією з ключових рекомендацій Венеціанської комісії.

[:]