Впровадження технології Blockchain призведе до мінімізації корупційних ризиків

Сьогодні, 3 жовтня, у найбільшому коворкінг-центрі країни «Creative Quarter», відбулась презентація оновленого державного земельного кадастру, який перейшов на так звану технологію Blockchain.

Відтепер, будь-хто може відслідковувати інформацію в режимі реального часу та отримати витяг з реєстрів про землі, розташовані в межах державного кордону України.

Впровадження такої технології дозволить забезпечити надійну синхронізацію даних та надасть можливість здійснювати суспільний контроль за системою. Тобто, після впровадження Blockchain, дані про цільове призначення, кількісні та якісні характеристики українських земель, неможливо буде підмінити ззовні, як це, наприклад, відбулось після атаки вірусу Petya.

Станом на 1 жовтня 2017 року в державному земельному кадастрі України зареєстровано 18 млн. 780 тис. земельних ділянок. Щоденно громадянами України здійснюється 30 тис. переглядів публічної кадастрової карти.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, перехід на нові технології збереження даних відбувся без будь-яких витрат із держаного бюджету України, а відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів ще 21 червня 2017 року.

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин запевнив, що впровадження технології Blockchain, внаслідок якої чиновники позбавляються одноосібного доступу до інформації, призведе до мінімізації корупційних ризиків, адже громадянам України буде достатньо мати лише доступ до світової мережі Internet. Отримати витяг можна на сайті Держгеокадастру – http://land.gov.ua/, заповнивши електронну форму в розділі «Публічна кадастрова карта».

Подібна технологія вже впроваджувалась у Грузії, а на початку вересня запрацювала в українській системі електронних торгів арештованого майна OpenMarket.

«Blockchain це ідеальний інструмент для забезпечення цілковитої прозорості та безумовної довіри населення до даних державного земельного кадастру. А сьогоднішня технічна реалізація, це спільне бачення кращих світових експертів та громадськості, яке повністю відповідає українським законодавчим реаліям» – підсумував директор Державного агентства електронного урядування Олександр Риженко.