[:ru]В течение месяца соберется украино-польская комиссия по вопросам истории[:ua]Впродовж місяця збереться українсько-польська комісія з історії[:]

Її мета - поглибити співпрацю та зняти бар’єри між Україною та Польщею в питанні спільного історичного минулого.

[:ru]

Украинско-польская комиссия для решения исторических вопросов соберется в течение ближайшего месяца, сообщил на брифинге посол Украины в Польше Андрей Дещица. Ее возглавят вице-премьер-министры двух стран Павел Розенко и Пйотр Глинский.

Когда именно состоится встреча, пока неизвестно. Дату нужно согласовать с графиками двух вице-премьер-министров. Скорее всего, она пройдет в Польше, учитывая последовательность прежних визитов, подчеркивает Дещица. В ноябре польский вице-премьер Глинский посещал Украину, поэтому логично предположить, что в этот раз Розенко должен ехать в Польшу.

Дещица подчеркнул, что обе страны готовы усилить сотрудничество друг с другом и планируют снять барьеры между Украиной и Польшей в вопросах историчного прошлого.

Напомним, раньше Польша запретила въезд нескольким украинским дипломатам из-за разногласий в трактовке некоторых исторических фактов и явлений.

[:ua]

Українсько-польська комісія для вирішення історичних питань збереться впродовж найближчого місяця, повідомив на брифінгу посол України в Польщі Андрій Дещиця. Її очолюватимуть віце-прем’єр-міністри двох країн Павло Розенко та Пйотро Ґлінський.

Коли саме відбудеться зустріч, поки невідомо. Дату мають узгодити з графіками обох віце-прем’єр-міністрів. Найімовірніше захід відбуватиметься у Польщі, враховуючи послідовність попередніх візитів, підкреслює Дещиця. У жовтні польський віце-прем’єр Ґлінський відвідував Україну, тож логічно пропустити, що цього разу Розенко має їхати до Польщі.

Дещиця наголошує, що обидві країни готові поглибити співпрацю один з одним та планують зняти бар’єри між Україною та Польщею у питанні історичного минулого.

Нагадає, раніше Польща заборонила в’їзд деяким українським дипломатам через розбіжності у трактуванні певних історичних подій та явищ.

[:]