ВПЕРШЕ В ІСТОРІЇ МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ ЗАМОВИЛО ЛІТАКИ У ДП «АНТОНОВ»

Для армії побудують три транспортно-вантажних Ан-178-100Р

Державне підприємство Antonov Company та Міністерство оборони України вперше за 29 років уклали контракт на виробництво та постачання трьох літаків Ан-178 для ЗСУ, повідомляє Кий-Інфо з посиланням на сторінку Укроборонпрому у «Фейсбук». 

«Питання підписання нового контракту було на контролі у Президента України, а наш Концерн зробив все, щоби надважлива подія відбулася ще до кінця поточного року, – зазначає генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

«У нас багато викликів, пов’язаних з питаннями нацбезпеки та оборони, держоборонзамовлення, планування випуску військово-транспортних літаків на майбутні роки. Але ми розраховуємо на підписання нових державних контрактів на виготовлення літаків Ан-178 вже з 2021 року, – додав він.

Ан-178-100Р – перший український військово-транспортний літак з турбореактивними двигунами, що у майбутньому має прийти на зміну Ан-26, якими здебільшого оснащено Збройні Сили України.

Контракт на три літаки під держгарантії – це перше держзамовлення на будівництво вітчизняних повітряних транспортників для ЗСУ. На початку грудня поточного року Кабінет Міністрів України дозволив Міноборони авансувати цю угоду. Раніше договір на постачання Ан-178 був підписаний із закордонним замовником.

Фото: ІТС юа