ВОЮВАВ ЗА УКРАЇНУ, А СМЕРТНА КАРА МОЖЕ ВІДБУТИСЬ В США

Розгляд апеляційної скарги американця, який добровольцем воював в українській армії Крейґа Ленґа щодо його екстрадиції до Сполучених Штатів перенесли через хворобу одного із суддів. Засідання має відбутися 23 листопада о 13:45, - повідомили в Апеляційному суді.

30 жовтня Печерський районний суд Києва постановив екстрадувати американського громадянина Крейга Ленга до Сполучених Штатів.

Правоохоронні органи США вимагають екстрадиції Ленга. У Штатах його підозрюють у подвійному вбивстві літньої пари у Флориді з метою пограбування. Адвокати запевняють, що американець відкидає обвинувачення.

Ленг – колишній американський військовий. Брав участь у бойових діях в Іраку й Афганістані. В Україну вперше потрапив у 2015-му. Приєднався до «Правого сектору». І разом з добровольцями більше року стримував наступ російських окупантів.

У 2016 році, Ленг разом з бійцями «Грузинського легіону» підписав контракт із Збройними силами України й отримав український військовий квиток. Служив на передовій в районі Світлодарської дуги.

Як повідомляє адвокат Олег Веремієнко, Ленга затримали 3 вересня 2020 року на запит Офісу Генпрокурора. Прокуратура збирається екстрадувати ветерана російсько-української війни в США, де до нього може бути застосована смертна кара.

«США вимагають в України видати Крейга їм негайно для суду по справі про розбійний напад у Флориді і пишуть чорним по білому, що у випадку визнання його винним – збираються застосовувати смертну кару.

А в Україні – смертна кара – заборонена з 1995 року. Тобто видавати будь-кого без письмових гарантій незастосування смертної кари Уряд України не має права. Але «якщо не можна, але дуже хочеться – то можна!» це головний принцип роботи нашої прокуратури», – заявляє адвокат.

Адвокат Олег Веремієнко, Фото: vezha