[:ru]Власти Ирана блокируют доступ к Telegram и Instagram[:ua]Влада Ірану блокує доступ до Telegram та Instagram[:]

Іранська влада на тлі протестів у країні заблокувала доступ до месенджера Telegram через відмову адміністрації ресурсу закрити канал опозиційного видання Sedaie Mardom.

[:ru]

«Иранские власти блокируют доступ к Telegram для большинства иранцев после нашего публичного отказа закрыть https://t.me/sedaiemardom и другие каналы мирных протестующих», – сообщил основатель мессенджера Павел Дуров.

Ранее Telegram заблокировал канал Аmadnews, который использовался учасниками протеста в Иране, сообщил Павел Дуров.

По его словам канал был закрыт, якобы, за нарушение правил запрещающих призывы к насилию. А именно, публикацию советов по использованию «коктейлей Молотова» против полиции.

Также была заблокирована соцсеть Instagram. Власти объяснили, что это решение временное и вызвано необходимостью «поддержания мира и безопасности граждан».

Кровавые беспорядки в Иране начались  28 декабря. Десятки людей были арестованы. Протестные выступления недовольных инфляцией, властью и внешней политикой, стали наиболее массовыми с 2009 года.

Верховный лидер Ирана Али Хаменеи заявил, что вина за массовые беспорядки и мятежи в стране лежит на ее врагах.

В то же время Президент США Дональд Трамп заявил, что в Иране настало время для перемен, поскольку страна “терпит поражение” на всех уровнях.

[:ua]

«Іранська влада блокує доступ до Telegram для більшості іранців, після нашої публічної відмови закрити https://t.me/sedaiemardom та інші канали мирних протестувальників», — повідомив засновник месенджера Павло Дуров.

Раніше Telegram заблокував канал Аmadnews, який використовувався учасниками протесту в Ірані, повідомив Павло Дуров.

За його словами, канал був закритий, начебто, за порушення правил, що забороняють заклики до насильства. А саме, публікацію порад з використання «коктейлів Молотова» проти поліції.

Також була заблокована соцмережа Instagram. Влада пояснила, що це рішення тимчасове та викликане необхідністю «підтримання миру і безпеки громадян».

Криваві заворушення в Ірані тривають з 28 грудня. Десятки людей заарештовані. Протестні виступи  громадян невдоволених інфляцією, владою та зовнішньою політикою стали найбільшими з 2009 року.

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї заявив, що вина за масові заворушення і заколоти в країні лежить на її ворогах.

Натомість президент США Дональд Трамп вважає, що в Ірані настав час для змін, оскільки країна “зазнає поразки” на всіх рівнях.

[:]