Влада Ірану блокує доступ до Telegram та Instagram

Іранська влада на тлі протестів у країні заблокувала доступ до месенджера Telegram через відмову адміністрації ресурсу закрити канал опозиційного видання Sedaie Mardom.

«Іранська влада блокує доступ до Telegram для більшості іранців, після нашої публічної відмови закрити https://t.me/sedaiemardom та інші канали мирних протестувальників», — повідомив засновник месенджера Павло Дуров.

Раніше Telegram заблокував канал Аmadnews, який використовувався учасниками протесту в Ірані, повідомив Павло Дуров.

За його словами, канал був закритий, начебто, за порушення правил, що забороняють заклики до насильства. А саме, публікацію порад з використання «коктейлів Молотова» проти поліції.

Також була заблокована соцмережа Instagram. Влада пояснила, що це рішення тимчасове та викликане необхідністю «підтримання миру і безпеки громадян».

Криваві заворушення в Ірані тривають з 28 грудня. Десятки людей заарештовані. Протестні виступи  громадян невдоволених інфляцією, владою та зовнішньою політикою стали найбільшими з 2009 року.

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї заявив, що вина за масові заворушення і заколоти в країні лежить на її ворогах.

Натомість президент США Дональд Трамп вважає, що в Ірані настав час для змін, оскільки країна “зазнає поразки” на всіх рівнях.