ВІТАЄМО ГРУЗІЮ З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Чим Грузія причаровує туристів?

Карантин послаблюється, а час відпусток наближається. Сьогодні, в День Незалежності Грузії коротко розкажемо про те, чому варто її відвідати!

Географія та клімат. Грузія розташована в Закавказзі та омивається водами Чорного моря. Північна частина країни — це гори Великого Кавказу. Південь країни займають низькі хребти Малого Кавказу. Найвищі вершини Грузії — гори Шхара (5068 м) і Казбек (5033 м). Ближче до узбережжя рельєф стає більш спокійний і утворюється Колхідська низовина. Чорноморське узбережжя в Грузії має протяжність трохи понад 100 км. Найбільші річки Грузії: Кура, Ріоні, Інгурі.

Завдяки своєму становищу (на стику Європи та Азії, субтропічного, помірного та аридного типів клімату) і висотної зональності Грузія має надзвичайно різноманітні ландшафти (гірські льодовики, альпійські луки, ліси та субтропіки), природу, рослинний і тваринний світ. Клімат — перехідний від помірного до субтропічного.

Найкращий час для відвідування. Ідеальний час для відвідування Грузії — травень-червень і вересень. У цей час зазвичай панує відмінна погода, не так багато туристів, а ціни на готелі прийнятні. У Тбілісі та деяких інших містах липень і серпень можуть бути досить жаркими. На чорноморські курорти краще їхати з липня по жовтень.

Історія та цікаві факти. Перша держава на території сучасної Грузії виникла в середині першого тисячоліття до нашої ери. Це було Колхідське царство, яке розташовувалося на східному узбережжі Чорного моря. Грузинські історики вважають, що Колхіда була досить розвиненою державою. Поліси були засновані місцевим населенням, а греки заснували торгові факторії. В 4 столітті до н. е. було засновано Картлійське царство, а приблизно в 300 році до н. е. – держава Іверія зі столицею в Мцхеті. В 1 столітті до нашої ери Колхіда була завойована римлянами. У 2 столітті нашої ери Іверія (Картлі) стала незалежною. У 4 столітті державною релігією стало християнство. У 4-5 століттях Іверія перебувала в залежності від Персії. У період правління Вахтанга I Горгасала Іверія отримала незалежність. Також Вахтанг заснував Тбілісі, куди була перенесена столиця царства в 6 столітті.

У 13 столітті країна була завойована монголами, які були вигнані тільки через століття. У 1386-1403 роках Грузія пережила кілька вторгнень Тимура. У 15 столітті грузинське царство занепало і розпалося на кілька держав. Пізніше країна була розділена між Туреччиною та Іраном. У 18 столітті при Іраклії II турки були вигнані, А Грузія прийняла протекторат Російської імперії.

У 1800 році Грузія увійшла до складу Росії. Приєднання до Російської імперії врятувало грузинський народ від геноциду й асиміляції з боку турків і персів. Після Жовтневої революції Грузія оголосила про свою незалежність, але вже в 1921 році увійшла до складу СРСР. У 1991 році після розпаду Радянського Союзу) країна стала незалежною державою.

Основні правила поведінки: Поважайте традиції та історію Грузії. Уникайте політичних дебатів у відносинах з Росією. Уникайте паралелей з сусідніми ісламськими культурами. Грузини не так релігійні, але православ’я тут досить консервативне.

Грузинська кухня — смачна, душевна та універсальна. Вона включає велику кількість м’яса, спецій, різні соуси. Поїсти в Грузії можна дуже недорого. Популярні традиційні страви: хачапурі, хінкалі, мцваді (шашлик), пхалі, чакапулі, чурчхела, чашушулі. З традиційних продуктів популярна чача, грузинське вино (сапераві, кіндзмараулі, хванчкара, цинандалі, ркацителі), сир сулугуні, мінеральна вода (Боржомі), фрукти.

Нагадаємо, що Грузія відновлює авіасполучення з Україною з першого червня, тому сміливо можете запланувати подорож до цієї чарівної країни!