Вінницю всьоме визнано найкомфортнішим містом України

Вінниця отримала найвищі показники у країні у сферах міської інфраструктури, екології та гуманітарної сфери.

За результатами щорічного всеукраїнського муніципального опитування Вінниця всьоме поспіль очолила рейтинг найкомфортніших міст для життя в Україні. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«У рейтингу обласних центрів та найбільших міст України за якістю життя і десятком інших параметрів (без урахування окупованих регіонів) Вінниця отримала 3,6 бала. Наступними стали п’ять міст, у кожного з яких по 3,3 бала: Луцьк, Івано-Франківськ, Чернігів, Хмельницький, Маріуполь. А Харків та Тернопіль здобули по 3,2 бали», – зазначається у повідомленні.

Згідно з інформацією мерії, такі результати встановлені у ході сьомого щорічного всеукраїнського муніципального опитування. Їх презентували 17 вересня у Києві під час конференції з демократичного врядування.

Вінниця отримала найвищі показники у країні в різних сферах міської інфраструктури. Йдеться про тротуари і дороги (зведений індекс – по 3,7 бала), збір сміття (3,9 бала), транспортна інфраструктура (індекс 4 бала) та вуличне освітлення (4,2 бала). Також містяни задоволені екологією – індекс становить 3,5 бала.

У гуманітарній сфері у Вінниці найвищі показники у державі в таких сферах, як медицина (з індексом 3,1) дитсадки (3,8), заклади культури (3,7), заклади вищої освіти (індекс 3,8). Випереджає вінницька громада інші міста також в питанні доступу для людей з інвалідністю (індекс складає 3 бала) та у розвитку промисловості (2,9 бала).

Загалом, 74% опитаних респондентів зазначили, що справи у Вінниці йдуть у правильному напрямку. Діяльність Вінницької міської ради схвалюють 75% містян. А діяльність міського голови позитивно оцінюють 78% жителів громади.

Вперше в опитуванні застосували критерії емоційного сприйняття міст їхніми мешканцями. Вінниця стала лідером одразу за 5 критеріями. Вінничани вказали, що їхнє місто красиве, доглянуте, сучасне, розквітаюче та економічно розвинене. А за двома позиціями вона ділить лідерство з іншими містами – це «радісне місто» (однаковий індекс з Івано-Франківськом) та «екологічне місто» (найвищий індекс у Вінниці та Чернігові).

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram