Вінницькі комерсанти вивели у тінь 42 мільйони гривень

За вказівкою власника однієї з торговельних мереж, протягом 2019-2021 років підлеглі, всупереч чинного законодавства, зараховували гроші від покупок продукції у магазинах на рахунки кількох «кишенькових» громадських організацій.

Служба безпеки України на Вінниччині викрила й задокументувала масштабну схему виведення коштів у тінь та за кордон. Щороку ділки отримували майже 20 млн грн, повідомляє kyiinfo з посиланням на СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що організував оборудку власник однієї з торговельних мереж побутової техніки. За його вказівкою протягом 2019-2021 років підлеглі, всупереч чинного законодавства, зараховували гроші від покупок продукції у магазинах на рахунки кількох «кишенькових» громадських організацій. Потім ділки легалізовували їх через декілька десятків підконтрольних ФОПів.

Надалі кошти переводили у готівку, а більшу частину без перевищення лімітів дрібними трансакціями переводили на закордонний рахунок власника мережі. Всі операції проводились з ухиленням від сплати податків.

За висновками Державної служби фінансового моніторингу, збитки держави від протиправної діяльності становлять понад 12 млн грн.

У межах кримінального провадження за ухилення від сплати податків Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Вживаються заходи для накладення арештів на вилучене майно, відшкодування збитків державі.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform