Віктору Медведчуку обрано запобіжних захід

Про це повідомляє Кий-інфо

Печерський суд обрав міру запобіжного заходу Медведчуку.

Суд відправив Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня.

Передісторія:

Народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку оголосили про підозру у держзраді за трьома епізодами, один з яких стосується розкрадання державних надр в акваторії Чорного моря.

Як встановило слідство, підозрювані у 2015 році передали росіянам документальну базу родовища “Глибока”, розташованого у прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічні зоні України. Без цих документів на переконання спеціалістів, процес підготовки та розробки родовища російськими окупантами в Криму зайняв би роки і потребував би значних матеріальних ресурсів. Ресурси цього родовища у грошовому еквіваленті, за даними слідства, складають понад 38 мільярдів гривень.

Родовище розташоване за 75 кілометрів від Феодосії. За попередніми підрахунками, там закладено до 8,3 млн тонн нафти та близько 1,4 млрд куб. м газу. Враховуючи, що воно досі не розроблене, інформації про нього досить мало. Відомо, що за підсумками комплексу досліджень в межах родовища виділили перспективну (для розробки) ділянку.

У 2012 році медведчуківська компанія ТОВ “Нові проекти” отримала права на розробку родовища строком на 40 років, а у 2015-му вона вже перетворилася на ООО “Новые проекты”. За інформацією слідства, безпосередню участь в цьому перетворенні брали Медведчук із Козаком, вони перереєстрували компанію за російським законодавством і таким чином передали документальну та матеріальну базу родовища країні-агресору.

Нагадаємо: прокуратура вимагала для Медведчука взяття під варту з правом внесення завдатку в 300 мільйонів 930 грн.

Віктор Медведчук і Тарас Козак підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.

29 січня було накладено санкції на літаки нардепів партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від того ж дня про застосування санкцій проти Козака й телеканалів з орбіти Медведчука: “112 Україна”, NewsOne, ZIK. Підставою для санкцій проти Козака та пов’язаних із ним юросіб стало розслідування СБУ схем із поставками вугілля з окупованих територій, що сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого Рада національної безпеки й оборони України включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список, причиною назвали фінансування тероризму.

9 березня Віктора Медведчука допитали слідчі Служби безпеки України.