Військовослужбовці зможуть отримати право виїзду за кордон

У Раді пропонують надати військовим право виїзду за кордон з метою відвідати членів сім'ї за рахунок додаткової відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану.

Підписуйтесь на нас у telegram

Крім того, пропонується зараховувати час проходження військової служби до вислуги років та стажу роботи для призначення пенсій на пільгових умовах – із розрахунку один місяць служби за три місяці роботи

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на відповідний законопроєкт в парламенті, який зареєструвала депутатська група «Партія «За Майбутнє».

Про це повідомив ініціатор документу, народний депутат Сергій Рудик.

«Чи не єдина категорія громадян, яка найбільше заслуговує на право виїзду за кордон – це військовослужбовці. Багато хто із них добровільно пішов у ЗСУ, місяцями перебував «на нулі» і під час відпустки має отримати можливість зустрітися зі своїми родинами, які перебувають за кордоном. Такі поїздки стануть для них своєрідною психологічною реабілітацією і потужним стимулом для боротьби у війні за незалежність. Також це єдина категорія, яка не потребує принизливих «грошових застав» чи інших форм гарантування свого повернення в Україну. Але усі повернуться зі значно сильнішою мотивацією боротися проти окупантів», – заявив Сергій Рудик.

Не менше ніж 90 днів мають право використати відпустку для виїзду за кордон з метою провідати рідних по крові або по шлюбу.