Військові США і Британії знову вдарили по об’єктах хуситів у Ємені

В понеділок, 22 січня, США і Велика Британія завдали додаткових ударів по об’єктах хуситів у Ємені. Це стало восьмим раундом атак військових на інфраструктуру повстанців за більш ніж 10 днів.

Про це повідомляє Кий-Інформ з посиланням на The Sun.

За даними Пентагону, ввечері у понеділок чотири літаки британських ВПС RAF Typhoon випустили бомби з лазерним наведенням.

“В рамках поточних міжнародних зусиль з реагування на посилення дестабілізаційної і незаконної діяльності хуситів в регіоні, 22 січня приблизно о 23:59 за місцевим часом (22:59 за Києвом), сили Центрального командування США разом зі Збройними силами Великої Британії і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів завдали ударів по 8 об’єктах хуситів у районах Ємену, які контролюються підтримуваними Іраном терористами-хуситами”, – йдеться у повідомленні Центрального командування США (CENTCOM) в соцмережі Х.

Це сталося за кілька годин після того, як Ріші Сунак і Джо Байден попередили, що знову завдадуть удару по Ємену “в разі потреби”.

Як повідомляє CNN, США назвали удари “Операція Посейдон Арчер”. Це свідчить про більш організований і потенційно довгостроковий підхід до операцій в Ємені, спрямованих на стримування угруповання від нападів на комерційні судна в Червоному морі, що підтримує Іран.

Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що з 18 січня хусити не нападали на комерційні кораблі. У понеділок повстанці заявили, що атакували американське вантажне судно Ocean Jazz, однак представник оборонного відомства повідомив CNN, що ця інформація не відповідає дійсності.

Минулого тижня Сінгх заявила що, за попередніми оцінками Пентагону, удари по хуситах були “дуже успішними”, знищивши “майже всі цілі, які ми вразили, залишивши на одну ракету або засіб менше, які хусити можуть потім розгорнути в Червоному морі”.