Військові навчання біля України: США вимагають від Росії пояснень

11 січня війська РФ почали навчання поблизу кордонів України - на території Воронезької, Білгородської, Брянської та Смоленської областей.

Переговори між РФ та США можуть бути успішними лише в умовах деескалації напруги. Москва повинна зробити кроки у цьому напрямку. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на слова речника американського Держдепу Неда Прайса під час брифінгу.

Прайс відзначив, що зниження напруженості, зокрема, передбачає “повернення російських військових до казарм”. Він наголосив, що будь-які легітимні навчання, які відбуваються на території РФ, мають бути прозорими.

“Навчання мають бути або пояснені, або зупинені, щоб вказане важке озброєння повернулося до звичних місць зберігання”, – сказав Прайс.

“Так, деескалація для нас означала б багато з цих речей, якщо не все. Це означало б повернення військових до їхніх казарм. Це означало б прозорість щодо будь-яких законних військових навчань, які відбуваються на російській території”, – додав речник.

У понеділок у Женеві американська та російська офіційні делегації завершили одноденну зустріч, спрямовану на дипломатичний пошук шляхів щодо послаблення напруженості у Європі. Американська делегація відкинула будь-які можливості згортання політики відкритих дверей НАТО для інших країн, зокрема для України.

Перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман заявила, що Росія у Женеві не підтвердила готовності відвести війська від кордонів України.

Читайте нас у telegram