Відсьогодні Київ у “червоній” зоні: що і як працює

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила перевести Київ у "червону" зону карантину з 1 листопада.

Київ із сьогоднішнього дня, 1 листопада, перейшов до “червоної” зони. У місті починають діяти обмеження цієї зони, встановлені урядом, а також додаткові, які ввела КМДА. Пояснюємо, що і як працює.

Кафе і ресторани

Заклади харчування можуть працювати на доставку чи на виніс. Відвідування залів можливе лише за умови наявності в 100% працівників та відвідувачів документів про вакцинацію, одужання чи негативного результату тесту.

ТРЦ

Торгово-розважальні центри пускатимуть тільки відвідувачів із документами про вакцинацію, одужання або з тестом. Діти до 18 років не зможуть заходити без супроводу дорослих. Персонал також повинен вакцинуватися або зробити тести.

Заклади культури та спортзали

Заклади культури (кінотеатри, театри, музеї), а також спортзали, басейни та фітнес-центри теж можуть працювати для відвідувачів із COVID-документами. Працівникам необхідно мати щеплення або тест. Те саме стосується масових заходів.

Школи та дитсадочки

Хоча у “червоній” зоні школи можуть працювати в офлайн форматі за умови вакцинації 100% персоналу, КМДА вирішила відправити заклади освіти на дистанційне навчання.

Дитячі садки можуть працювати за умови, якщо всі працівники мають повний курс вакцинації.

Громадський транспорт

Користуватися громадським транспортом, зокрема метро, можна тільки з тестом, COVID-сертифікатом або документом про одужання (це не стосується осіб до 18 років). Перевіряти документи будуть не на вході, а вибірково працівники поліції.

У метрополітені попередили, що пасажирів без COVID-сертифікатів або негативних ПЛР-тестів штрафуватимуть на 17 тисяч гривень.

Кількість пасажирів у трамваях, тролейбусах, автобусах та маршрутках має не перевищувати кількості, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу.

Масковий режим

Не можна перебувати без масок на територіях лікарень, закладів освіти, у підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та на інших територіях загального користування, якщо не можна дотриматися дистанції не менше 1 метра.

Що дозволено

Раніше КМДА посилила в місті карантин. Повний список обмежень можна подивитися тут.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram