Відкрито нову хворобу, яка виникає через забруднене довкілля

За симптомами нова хвороба схожа на артрит.

Вчені-медики з університету Аль-Азхар у Каїрі відкрили нове захворювання, пов’язане із поганою екологією. Її назвали “близькосхідний больовий синдром”. Про це йдеться у матеріалі Scientific Reports.

Науковці стверджують, що протягом 2014-2019 років до медичних закладів Єгипту та Саудівської Аравії надійшло чотири сотні пацієнтів, у яких раніше було діагностовано ревматоїдний артрит. Огляд пацієнтів показав, що їхній стан не відповідає всім показникам цієї хвороби.

Згодом у цих пацієнтів діагностували “синдром фіброміалгії”. Це ще один довгостроковий стан, який пов’язаний з болем у всьому тілі та скутістю м’язів. Рентгенівські знімки показали наявність у кістках деяких пацієнтів відростків, схожих на шпори. У хворих також спостерігалася нестача вітаміну D.

Як саме захворювання пов’язане із забрудненням навколишнього середовища вченим ще достеменно не відомо. Вони вважають, що воно пов’язане з важким токсичним металом кадмієм і вітаміном D.

Мешканці близькосхідного регіону мають дефіцит вітаміну D. Згідно з більш ранніми дослідженнями дефіцит вітаміну пов’язують забрудненням навколишнього середовища кадмієм і свинцем.

Хоч у регіоні нема сильного забруднення кадмієм, проте згідно з дослідженнями, у харчових продуктах з Близького Сходу, (наприклад, у рисі) є високий вміст цього металу.

Читайте нас у telegram!

Фото: “Близькосхідний больовий синдром” / Сmjorgani