«Відчуття Майдану»: у Києві презентували документальний фільм про Революцію Гідності

До восьмої річниці Революції Гідності журналісти hromadske створили спецпроєкт з унікальними архівними кадрами

Увечері 21 листопада на Майдані Незалежності транслювали фільм з вставками фото та відео подій Революції Гідності. Авторами фільму є журналісти hromadske. Проєкт створено спільно з ГОГОЛЬFEST, Музеєм Революції Гідності, КМДА та спонсорства Uklon.

“Вісім років тому на Майдані відбувалися події, які змінили й хід нашої історії, і нас самих. Але чим далі від осені 2013-го року, тим менше в пам’яті залишається днів і облич Революції Гідності. Росте нове покоління українців, які про події Євромайдану дізнаються  вже від батьків, а згодом — з підручників історії.  Але ми хочемо разом з іншими повернутися в події 8-річної давнини й пригадати ті чотири місяці, протягом яких ми прожили ціле життя”, — розповідає головна редакторка hromadske Євгенія Моторевська. 

Кінострічку супроводжували музичні композиції гурту Dakh Daughters. Спеціально для проєкту музиканти записали трек на вірші Юр Іздрика про Революцію Гідності.

Фільм транслювали на LED-екранах, які візуально утворюють алею. Автори підкреслили, що це для того, аби дати відвідувачам відчуття реальності революції.

“Ми, українці, все рідше вживаємо слово гідність, коли говоримо про життя в Україні. Ми знову починаємо забувати про цінності, за які стояли та гинули на Майдані 2013-2014”, — сказала директорка hromadske Юлія Федів про проєкт і додала: – “Наша сила в єдності, наша сила у безапеляційній вірі в майбутнє гідних сильних духом людей”.

Трансляція тривала до 23 години вечора, а зараз подивитися фільм можна за посиланням.

Нагадаємо, що вчора на Майдані пройшла хода на честь Героїв Небесної Сотні, молитва за Україну, презентація трисерійного фільму “Майдан. Культура домовляння” та низка інших заходів, приурочених Дню Гідності та Свободи.

Читайте нас у telegram!

Фото: кадр з фільму “Відчуття Майдану”