Верховний суд визнав ліквідацію УПЦ КП законною

Суд остаточно поставив крапку в численних намаганнях колишнього Предстоятеля УПЦ КП оскаржити рішення Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року.

Верховний суд України постановив, що УПЦ КП на Помісному соборі УПЦ КП 15 грудня 2018 року була ліквідована законно і подальші спроби довести зворотне в судах не мають жодних перспектив.

«Касаційну скаргу релігійної організації «Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України»)» задовольнити», – йдеться у судовому рішенні у справі №761/25084/20 від 19 травня 2021.

У своєму рішенні Суд виніс одне рішення за сутністю справи, але також інше, яке має важливий узагальнений характер. Суд остаточно поставив крапку в численних намаганнях колишнього Предстоятеля УПЦ КП оскаржити рішення Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 р., який було скликано ним особисто разом з Архієрейським Собором УПЦ КП у Малій Софії. На якому він головував, рішення якого разом з Президією Собору першим підписав. А потім вирішив, що це все «було ситуативно».

Верховний Суд визначив, що рішення Помісного Собору не можуть бути оскаржені у будь-якому світському суді, адже це було би порушенням норми про розділення Церкви і держави та неприпустимим втручанням держави у втурішні церковні справи.

Прикметно, що опосередковано Верховний Суд у такий спосіб показав, що протягом двох років Почесний Патріарх намагався спонукати державу втрутитися у церковні справи – зробити саме те, від чого Церква страждала у радянські часи.

Важливим узагальненим рішенням також є те, що внутрішні притання життя релігійних організацій, які за їхніми власними статутами і нормами регулюються статутними органами управління – не можуть бути оскаржені у будь-якому світському суді.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform