Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності за воєнні злочини

Таким чином парламент передбачив в Кримінальному кодексі України відповідальність за найтяжчі злочини – агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Верховна Рада України схвалила законопроєкт №2689, який передбачає імплементацію норм міжнародного гуманітарного та кримінального права в національне законодавство. У другому читанні та в цілому його підтримали 248 депутатів.

Таким чином парламент передбачив в Кримінальному кодексі України відповідальність за найтяжчі злочини – агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Деталізація в національному законодавстві серйозних порушень міжнародного гуманітарного права дозволить органам прокуратури та слідства давати належну кримінальну правову кваліфікацію злочинам, вчиненим на тимчасово окупованих територіях України та в умовах збройного конфлікту.

Крім того, кваліфікація злочинів, які до прийняття цих норм розслідувалися за загальнокримінальними статтями, може бути змінена на відповідні види злочинів проти людяності з більш жорсткими правовими наслідками.

Законопроєктом також передбачена універсальна юрисдикція притягнення до відповідальності воєнних злочинців, тобто правосуддя може здійснюватися в будь-якій країні незалежно від місця вчинення злочину та громадянства злочинця.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Участь у розробці законопроєкту брали представники Офісу Генерального прокурора і неурядових громадських організацій.

Наразі відповідальність за кримінальні правопорушення, які згідно з міжнародним гуманітарним правом кваліфікуються як воєнні злочини, регламентує ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).