Велика Британія буде провідною країною в “Ініціативі з морської підготовки” для Військово-Морських Сил України. Ця ініціатива сприятиме підвищенню їхньої здатності боротися з загрозами в Чорному морі, заявив Міністр оборони Бен Воллес.
Під час візиту до українських партнерів у Києві, міністр оборони Бен Воллес також підтвердив, що Велика Британія восени направить кораблі Королівських ВМС до регіону, де вони проведуть тренування спільно з ВМС ЗС України.
Міністр оборони Бен Воллес сказав:
Я радий вдруге відвідати Україну з часу мого призначення на посаду Міністра оборони. “Ініціатива з морської підготовки” є черговим кроком до подальшого розвитку відносин Британії та України у сфері оборони.
Це є прикладом розширення нашої співпраці зі Збройними Силами України останніми роками. Ми вже провели підготовку тисяч українських військових за широким переліком навичок: від основ першої медичної допомоги до оперативного планування, що допомагало їм боронити територіальну цілісність своєї країни від підтримуваних Росією сил.
Ініціатива з морської підготовки” зробить можливою ще тіснішу співпрацю між НАТО та Збройними силами країн світу і дозволить збільшити переваги отриманого Україною статусу Партнера Розширених Можливостей НАТО.
Пан Воллес обговорив питання регіональної безпеки та сфер спільного інтересу, а також посилення співпраці на зустрічах з Міністром оборони України Андрієм Тараном та Головнокомандувачем Збройних Сил України (ЗСУ) Русланом Хомчаком. Крім двосторонніх переговорів Міністр оборони Британії відав шану українським військовослужбовцям, які загинули в боях з моменту початку конфлікту на Сході України у 2014 році, та поклав квіти до монументу біля Зали пам’яті захисників України.
Міністерство оборони Великої Британії збільшує свою підтримку ЗСУ, координуючи міжнародну навчальну ініціативу у сфері військово-морських сил, яка з наступного місяця почне діяти за участі експертів Королівських ВМС та країн-партнерів.
Курси проводитимуть військовослужбовці Королівських ВМС, а також їхні колеги зі Швеції, Канади та Данії в таких дисциплінах, як: навігація, оперативне планування, підготовка військових водолазів, спостереження за морською обстановкою, пожежогасіння та ремонт пошкоджень. Очікується, що найближчим часом до цієї ініціативи приєднаються більше країн.
Україна втратила значну частину своїх Військово-Морських Сил під час незаконної анексії Криму Росією у 2014 році, й відтоді продовжує стикатися зі зростанням кількості загроз у Чорному та Азовському морях. У відповідь Україна відбудовує ВМС для захисту своїх економічних інтересів та свободи судноплавства, визначених міжнародним правом. “Ініціатива з морської підготовки” сприятиме цим зусиллям, дозволяючи ВМС захищати порядок, заснований на міжнародних нормах та європейській безпеці в регіоні, від чого залежить й власна безпека Великої Британії.
“Ініціатива з морської підготовки” передбачає передачу знань, вмінь та досвіду міжнародних партнерів ВМС України, що допоможе їм захиститися від будь-якої агресії та стримувати противників. Водночас вона дасть змогу ВМС України ще тісніше співпрацювати з міжнародними партнерами для захисту Чорноморського регіону. Прикладом цього стане візит кораблів Королівських ВМС до України пізніше цього року.