Вчені виявили таємничі порожнини всередині піраміди Хеопса

Японські і французькі вчені оголосили про знахідку після двох років досліджень. Для чого порожнини були створені, дослідники пояснити не можуть.

Про можливість їхнього існування було відомо ы раніше, втім переконатися у цьому дослідники змогли лише зараз, – повідомляє ВВС.

Піраміда Хеопса, висотою 140 метрів. найбільша з усіх пірамід археологічного комплексу Гізи поблизу Каїра. Одне з семи чудес Світу збудували між 2509 і 2483 роками до н. е. під час правління фараона Хуфу.

У ній є три великі внутрішніх приміщення і декілька проходів та шахт. Найдовша з яких, так звана Велика галерея, має 47 метрів завдовжки та 8 метрів заввишки. Виявлена найбільша порожнина, знаходиться саме над Великою галереєю, і на думку вчених, має схожі розміри.

«Ми не знаємо, чи ця велика порожнина розташована горизонтально чи під нахилом; ми не знаємо, чи ця порожнина складається із однієї структури чи із кількох послідовних структур. Проте ми впевнені у тому, що велика порожнина існує, у тому, що вона вражаюча, і в тому, що за жодною теорією, наскільки мені відомо, вона не мала там бути», – пояснює Меді Таюбі з Інституту збереження спадщини у Парижі.

Раніше, вченні знаходили у пірамідах відсіки, що найімовірніше, допомагали уникнути обвалів, спричинених надмірним тиском кам’яної споруди. Над почивальнею фараона, наприклад, знайдено п’ять таких відсіків.

Проте, на думку одного з лідерів команди дослідників Хані Хелала із Університету Каїра, нещодавно відкрита порожнина занадто велика, щоб просто зменшувати тиск на приміщення під нею. І дискутувати про це, на його думку, мають лише спеціалісти.

“Ми намагаємося зрозуміти внутрішню структуру піраміди і те, як вона була збудована. Відомі єгиптологи, археологи і архітектори – у них усіх є якісь гіпотези. Ми ж даємо їм дані. Це вони мають сказати нам, чи мають там бути ці порожнини, чи ні”, – додав він.

Одна із порожнин розташована прямо над Великою галереєю (на фото)

Одна із порожнин розташована прямо над Великою галереєю

Відкрили таємничу знахідку за допомогою мюографії. Ця технологія допомагає виміряти зміну щільності у великих кам’яних структурах.

Мюографія використовує потік заряджених частинок, що падає на Землю із космосу. Коли супер-швидкі космічні промені зіштовхуються із молекулами повітря, вони виробляють низку “дочірніх” частинок, зокрема, мюони.

Нині вчені мають оцінити важливість цієї знахідки

Нині вчені мають оцінити важливість цієї знахідки

Команда ScanPyramids використала три різні методи мюографії, і всі три показали не тільки наявність порожнин у піраміді, а й їхні розміри і позицію.