Вчені вперше зафіксували надзвичайний астероїд з іншої Сонячної системи

Його назвали Оумуамуа, що перекладається з гавайського як «перший посланник здалеку».

Міжзірковий астероїд зафіксували за допомогою телескопа розташованого на вершині гавайського вулкану Муана-Кеа, саме тому він і отримав гавайське ім’я. Це перший зареєстрований астероїд, що належить до іншої Сонячної системи.

Першим про його існування дізнався вчений Роберт Верик, який переглядав зібрані телескопами данні за минулу ніч. Він звернув увагу на дуже швидкий об’єкт незвичної форми та повідомив про відкриття колегам.

Щоб дослідити Оумуамуа, за ним почали спостерігати з інших телескопів. Деяким вченим навіть довелося призупинити власні дослідження на користь нового астероїду. Спочатку науковці вважали, що зафіксували комету. Але коли вивчили його траєкторію зрозуміли що це астероїд ( адже він не залишав слід) і що Оумуамуа прилетів з іншої Сонячної системи.

Більше того, він не схожий на жоден з тих, які фіксували раніше. Він має нетипову надто видовжену форму – близько 400 метрів завдовжки та 40 метрів – завширшки. До цього вченні бачили астероїди з відношенням 3:1, а у випадк з Оумуамуа йдеться про співвідношення 10:1. Незвичність його полягає і в тому, що Оумуамуа летів з рекордною для астероїда швидкістю 25 кілометрів за секунду. До цього рекорд становив 4,88 кілометрів.

Зараз небесне тіло стрімко віддаляється від землі: його вже не можна побачити за допомогою оптичних телескопів. До середини грудня Оумуамуа не зможуть побачити навіть з космічних телескопів. У 2024 році він вилетить з нашої Сонячної системи та більше ніколи не повернеться.