[:ru]Ученые открыли новый вид динозавра с цветным оперением[:ua]Вчені відкрили новий вид динозавра з кольоровим пір’ям[:]

Дослідники США та Китаю оголосили про відкриття невідомого до цього часу птаха-динозавра з пір'ям кольорів веселки. Невелика істота жила на території сучасного Північно-Східного Китаю 161 млн. років тому, під час Юрського періоду.

[:ru]

Новый  вид динозавров назвали “Caihong juji”, что в переводе с китайского означает «радуга с большим гребнем». Микроскопические частички, которые были обнаружены в останках существа в провинции Хэбэй, хорошо сохранились. Они показали, что у птицы были разноцветные перья, которые, вероятно, могли переливаться  на солнце.

Используя мощные микроскопы, ученые обнаружили в перьях остатки органелл, называемых меланосомами, отвечающие за пигментацию. Перья Caihong имели меланосомы, похожие на те, что есть у колибри.

Большая часть тела птицы-динозавра была покрыта темными перьями, а голову и шею покрывало лентообразное радужное оперение. Несмотря на то, что динозавр имеет много характеристик схожих с птицами, исследователи сомневаются, что этот динозавр умел летать.

Caihong был двуногим хищником с острыми зубами и, вероятно, охотился на мелких млекопитающих и ящериц. Над его глазами были гребешки, похожие на костлявые брови.

«Это очень похоже на некоторых ранних птиц, таких как археоптерикс», – сказал палеонтолог Син Сюй из Китайской академии наук, имея в виду самую раннюю из известных птиц, которая жила на Земле 150 миллионов лет назад.

[:ua]

Новий вид динозаврів назвали “Caihong juji”, що в перекладі з китайської означає «веселка з великим гребнем». Мікроскопічні часточки, які були виявлені у рештках істоти неподалік провінції Хебей, гарно збереглися. Вони показали, що птах мав різнобарвне пір’я, яке,ймовірно, могло виблискувати на сонці.

Використовуючи потужні мікроскопи, вчені виявили в пір’ї залишки органел, так звані меланосомами, що відповідають за пігментацію. Пір’я Caihong мало меланосоми, схожі на ті, що є у колібрі.

Більша частина тіла птаха-динозавра була покрита темним пір’ям, а голову та шию покривало стрічкоподібне райдужне оперення. Втім, незважаючи на те, що динозавр має багато характеристик притаманних  птахам, дослідники сумніваються, що він імав здатність літати.

Caihong був двоногим хижаком з гострими зубами і, ймовірно, полював на дрібних ссавців та ящірок. Над його очима були гребінці, схожі на кістляві брови.

«Це дуже схоже на деяких ранніх птахів, таких як археоптерикс», – сказав палеонтолог Сін Сюй з Китайської академії наук, маючи на увазі найбільш раннього з відомих птахів, що жив на Землі  150 мільйонів років тому.

[:]