Вчені створили наноробота з молекул ДНК для лікування раку

Американські та китайські біотехнологи розробили нанороботів, що здатні знищувати ракові клітини. Роботи, створені з молекул ДНК, можуть перекривати постачання пухлини кров'ю і таким чином зупиняти її збільшення.

Ці роботи створені на основі ДНК-листів, що згорнуті в трубку, краї якої “зшиті” за допомогою іншого типу молекул ДНК. Вони відповідають за розпізнавання ракових клітин.

Вчені пояснюють: «Коли робот контактує з раковими клітинами, цей шов розходиться і вміст робота, тобто молекули білка тромбіну, залишають його і починають взаємодіяти з середовищем. У місці контакту робота і негативної клітини виникає тромб, що блокує рух крові і не дає поживним речовинам і кисню проникати в пухлину».

Спочатку дослідники випробовували винахід на піддослідних мишах, що були інфіковані клітинами раку. І у кожному випадку нанороботи продовжували життя мишей і сповільнювали зростання пухлини.

“Дослідження показує, що нанороботи на основі ДНК – ефективна і безпечна терапія раку. Зараз ми працюємо з біотехнологічною компанією, щоб перетворити цю революційну технологію на ефективний протипухлинний засіб”, – підкреслив один з авторів дослідження, представник Пекінської академії наук Гуанжун Ні.

Крім того, команда науковців продемонструвала, що «ДНК-роботи» не згущували кров за межами пухлин, і не викликали ніяких значних імунних реакцій у піддослідних тварин. Однак зазначається, що розробка поки не тестувалася на людях.