[:ru]Фильм, сюжет которого в реальном времени подстраивается под зрителя[:ua]Фільм, сюжет якого в реальному часі підлаштовується під глядача[:]

Вчені з Ноттінгемського університету зняли фільм, який в залежності від зацікавленності глядача змінює свій сюжет – довжину сцен, фонову музику, фрази героїв.

[:ru]

7 июня на Шеффилдском кинофестивале в Великобритании будет презентован фильм “Момент”, режиссеров-постановщиком которого является ученый Ричард Рамчурн. Фильм, снятый совместно с сотрудниками Ноттингемского университета, уникальный, поскольку может изменяться на ходу и имеет 101 триллион комбинаций развития сюжета. Хронометраж картины – всего 27 минут, хотя материала для нее, само собой, было отснято во много раз больше.

В основе сюжета лежит история про будущее, в котором компьютеры стают источником угрозы для человечества. Также фильм рассказывает о наших нынешних отношениях друг с другом через социальные сети.

По ходу просмотра для каждого человека в частности сюжет меняется – это зависит от уровня вовлеченности зрителей, которые при просмотре должны надеть специальную EEG-гарнитуру. Устройство считывает электрическую активность мозга в частотном диапазоне и отправляет данные на ноутбук – эти показатели и служат индикатором скуки. Если фильм перестал вызывать интерес, то специальное программное обеспечение изменяет длительность сцен, фоновую музыку, фразы героев. Единственное, что в фильме неприкасамо – это финал.

После презентации на Шеффилдском кинофестивале, фильм повезут по городам Великобритании в специально обустроенном мобильном кинотеатре.

[:ua]

7 червня на Шеффілдському кінофестивалі у Великобританії презентують фільм «Момент», режисером-постановником якого є вчений Річард Рамчурн. Фільм, знятий спільно зі співробітниками Ноттінгемського університету, унікальний, тому що може змінюватися на ходу та має 101 трильйон комбінацій розвитку сюжету. Хронометраж картини – всього 27 хвилин, хоча матеріалу для неї, зрозуміло, було відзнято в багато разів більше.

В основі сюжету лежить історія про майбутнє, в якому комп’ютери стають джерелом загрози для людства. Також фільм розповідає про наші нинішні відносини один з одним через соціальні мережі.

По ходу перегляду для кожної людини зокрема сюжет змінюється – це залежить від рівня залученості глядачів, які при перегляді повинні надіти спеціальну EEG-гарнітуру. Пристрій зчитує електричну активність мозку в частотному діапазоні та відправляє дані на ноутбук – ці показники й служать індикатором нудьги. Якщо фільм перестав викликати інтерес, то спеціальне програмне забезпечення змінює довжину сцен, фонову музику, фрази героїв. Єдине, що у фільмі недоторкане – це фінал.

Після презентації на Шеффілдському кінофестивалі, фільм повезуть по містах Великобританії в спеціально облаштованому мобільному кінотеатрі.

[:]